7 ay önce
7 ay önce

1 Limon Kaç Kalori

1 adet limon kaç kalori: Büyük oranda C vitamini, magnezyum, potasyum içeren limon soğuk algınlığı hastalıklarında nane ile kaynatılarak içilir. Ekşi tadı nedeniyle yemeklere katılarak kullanılan bir adet(tane) limon(100 gramdır) 56 kaloridir. Oldukça şifalı olan limon turunçgiller arasında en faydalı olanıdır. Bir yarım limon 50 gramdır. Bu da 28 kalori eder. Sağlığa sayılamayacak kadar faydası bulunan limon ülkemizde en fazla tüketilen besinler arasında yer almaktadır.

Limon Kilo Yapar mı: Diyet yapanlara tavsiye edilen limon, yani limon suyunun zayıflamaya yaradığı söylenmekte. Peki limon hakikaten kilo aldırır mı? Uzmanlar bu konu hakkında bir çok açıklama yapmışlardır. Uzmanların araştırmalar sonucunda yaptığı açıklamaya göre limon, vücutta depolanan yağların atılmasını sağlıyor. Ancak sadece limon suyu ile zayıflamak mümkün değildir. Vücutta kiloya sebep olan fazla suyun atılmasını sağlar. Fazla tüketilmesiyle beraber sorunlara neden olabilecek etkiye sahiptir. Bu nedenden dolayı tüketimi konusunda dikkatli olunmalıdır.

Limon Kaç Kalori

Limonun Besin Değerleri;
100 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 8.1(g)
100 gramında ne kadar protein vardır: 0.6(g)
100 gramında ne kadar yağ vardır: 0.5(g)

Limon Kaç Kalori İçerir Faydaları ve Zararları Nelerdir

Limonun Faydaları ve Zararları: Çok şifalı, vücuda fayda sağlayan limon kalbi rahatlatıcı etkiye sahiptir. Kahve ile karıştırılıp yenildiğinde ishali keser. Limon ile elde edilen limonata düzenli olarak içildiğinde kanın temizlenmesini sağlar. Uykusu ağır olanların düzenli olarak limonun özünden yapılan limonatayı içtiklerinde bu sorundan kurtulmuş olacaklar. Kabuğuyla balın karıştırılıp tüketilmesi sonucunda kilo vermenize yardımcı olur.  İdrar söktürücü etkisi vardır. Harareti azalttığı gibi karaciğeri de temizler.  Cildin temiz ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.  Limonu aç karna yediğiniz de böbrek taşlarının düşmesini sağlar. Limonata bal ile karıştırıldığında yorgunluğu  ve halsizliği alır. Limon kaynatılıp içildiğinde baş ağrısını giderir.

Limon Kaç Kalori ve Besin Değerleri

Gıda zehirlenmeleri önleyici etkisi vardır. Nezle, grip soğuk algınlığı gibi hastalıklarda nane ile kaynatılıp içildiğinde hastalığı gidermeye yardımcı olur. İçerdiği antioksidanlar sayesinde kalp ve damar ile kanser hastalıklarını önleyici etkiye sahiptir. Tansiyonu düşürür. Kolon, prostat, göğüs kanserinin oluşmasını engeller. Vücuda serinlik verir. Sivilcelere uygulandığında kısa zaman içerisinde giderir. Dilde oluşan iltihaplanmaların önüne geçer. İdrar yollarında oluşan iltihaplanmaları giderir. Deniz ürünlerinin üzerine sıkıldığında toksinleri yani bakterileri yok ederek sindirimde kolaylık sağlar. Susuzluk ve ishale karşı yararlı etkisi vardır.

Paylaşın

Views
  16.101

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.986

  Oğluma Güzel Sözler

  3.257

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.