7 ay önce
7 ay önce

1 Tabak Mantı Kaç Kalori

1 Tabak Mantı Kaç Kalori: Bir hamur işi yemeği ola mantı, kıymanın küçük parça hamurların içerisine katılıp haşlanması sonucunda ortaya çıkan geleneksel yemekler arasındadır. Bir tabak(porsiyon) mantı( 130.5 gramında) 257 kalori mevcuttur. Un, yumurta, yoğurt, tereyağı, salça, kıymanın bir araya getirilmesiyle oluşan mantı sanıldığı kadar masum bir besin değildir. Her ne kadar lezzetli olsa da formunu koruyan ve zayıflamak için diyet yapanların uzak durmaları gereken başlıca besinler arasındadır. Canınız mantı yemek istiyorsa bile günlük almanız gereken kcal miktarına eşit miktarda( olabildiğince az) yemekte bir sakınca olmaz. Yoğurtlu ve yoğurtsuz olarak da tüketilen mantının besin değerleri değişim gösterebilir. Bir porsiyon yoğurtlu mantı 299 kaloriye denktir. Bunun temel nedeni de üzerine eklenen sostur.

1 Tabak Mantının Besin Değerleri;
130 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 32.3(g)
130 gramında ne kadar protein vardır: 11.5(g)
130 gramında ne kadar yağ vardır: 8.8(g)

1 Tabak Mantı(Yoğurtlu) Kaç Kaloridir Besin Değerleri Nelerdir

1 Tabak Matı Kilo yapar mı: Genellikle beyaz undan yapılan mantı hem sağlığımıza zarar vermekte hemde kilo alımına neden olmaktadır. Yediden yetmişe herkes tarafından çok sevilen mantıdan vazgeçilememektedir. Kilo kontrolü sağlayanların tüketimi konusunda bilinçli olmalarında yarar vardır. Hem un hemde etin birleşmesiyle yapılan mantı kilo alımına neden olabilir. Bu malzemelerin besin ögeleri kilo aldırıcı özelliğe sahip olduğundan mantı da kilo alımına etkisi muhakkak vardır. Lezzetli olan besinlerin bu konu üzerinde araştırma yapılması gerekir.

Paylaşın

Views
  16.100

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.986

  Oğluma Güzel Sözler

  3.257

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.