7 ay önce
7 ay önce

Abortus Imminens

Halk dilinde düşük tehdidi olarak bilinen Abortus Imminens, düşük sorunu yaşayan gebeliklerin en fazla rastlanan komplikasyonu olarak bilinir. Gebelik durumlarının genel anlamda bakıldığı zaman %15 gibi bir oranında meydana gelen bir durumdur. Sebebi genelde anne yaşına bağlıdır ve yaşa göre durum değişiklik gösterebilir.

Örneğin, gebe kadın 45 yaşından büyük ise; yüzde 50 oranında Abortus Imminens sorunu ile karşılaşabilir. Eğer, 20 yaş ve altı ise gebe kadın bu sorun yüzde 12 gibi oldukça az bir durumdadır. Her türlü yaş oranında da düşük tehdidi algılanması durumunda mutlaka yatak istirahati yapılmalı, bol miktarda su tüketilmeli ve bu süreç içerisinde cinsel ilişkiden/birleşmeden mutlaka uzak durulmalı.

Tabii, her ne olursa olsun en ufak bir bulgu da ya da düşük tehdidi ile ilgili unsurda direkt olarak doktora danışılmalı. Bu tür durumlarda İnternet yetersiz kalır ve size hiçbir faydası olmaz. Bu nedenle, doktorunuz sizlere gerekli olan desteği sunacaktır.

Paylaşın

Views
  15.213

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.