6 ay önce
6 ay önce

Açık Kestane Saç Rengi Modelleri

Açık kestane saç rengi tonları

Bayanların oldukça uzun senelerden beri dış görünüşlerinde yaptıkları en keskin dönüşlerden ve güzel duyu kaygılanmalar yaşadıkları durumlardan biri kuşkusuz ki saç boyatmaları ve mevcut olan saç renkleridir. Her hanım modaya ayak uydurup iyi mi giyim, ayakkabı, çanta trendlerine uyum sağlıyorlarsa aynı şekilde her sezonun yeni saç trendlerine ve trend yapılmış saç renklerine uyum sağlamaktadırlar.

Sadece bazı noktalarda hanımefendiler esas olarak dikkat etmeleri ihtiyaç duyulan noktalara dikkat etmeyip bunun yerine sırf o devrin trendi olduğundan oldukça yanlış renkleri denemekte ve istedikleri neticelerle alakası olmayan sonuçlar elde etmektedirler. Bunun sebebi hanımefendilerin saç boyatmadan ilkin ne kendi ten renklerine ne de saç kesimleriyle istedikleri rengin ne tür bir uyum sağlayabileceğine dikkat etmemeleridir.

Doğal olarak ki saçlara istenilen boya uygulaması yapılmadan tam olarak iyi mi bir görüntü ve renk uyumu yakalanacağı tam anlamıyla bilinemez sadece hem saç uzmanlarının hem de bugüne dek belirli güzel duyu algıların ışığında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlar da vardır. Mesela; oldukca açık renkteki tenlere haiz olan hanımefendilerin kendilerini daha da beyazlatabilecek oldukca açık sarı tonlardaki sarıları kullanmaları ya da koyu tende bayanların bakır karamel şeklinde kendilerini ciddi anlamda garip gösterebilecek renklere yönelmeleri tamamen yanlış hareketlerdir.

 

 

Kestane saç rengi hangi tene yakışır?

Son yıllarda hanımefendilerin saç trendleri içinde bilhassa naturel durabilecek saç renkleri tercih edilmektedir. Hal bu şekilde olunca, bayanların organik durması açısından çoğunlukla ilgi gösterdiği renklerden biri kestane rengi olmuştur. Kestane renginin saçlar üstünde uygulanabilecek bir kaç değişik tonu da bulunmaktadır. Kızıl kestane saç rengi, açık kestane saç rengi tonları, koyu kestane saç rengi üstüne gölge şeklinde tonlar bayanların kullanmaktan son aşama keyif alınmış olduğu tonlar olarak belirlenmiştir.

Aslına bakılırsa saçlardaki kestane rengi tonlarının uygulanması aşamasında, her şeyden ilkin bayanların ten renginin esas alınması gerekmektedir. Bu sebeple hanımefendilerin ten renkleri ne kadar açık renge doğru giderse, saç renginin zıt olarak koyulaştırılması daha hoş bir görüntü sağlamaktadır. Örnek verilirse; koyu ten rengine haiz hanımefendiler eğer saçlarını kestane tonlarına boyatmak isterlerse seçecekleri tonlar açık kestane rengi tonlarından olmalıdır. Açık kestane rengi Loreal markasının başarıyla ortaya çıkardığı renklerden de bir tanesidir.

 

 

Bunun haricinde buğday ten rengine haiz olan bayanlar için de kendilerini en genç ve alımlı gösterecek renklerden biri kestane rengi olarak gösterilmektedir. Buğday tende bayanların çoğunlukla kullanmasının önermiş olduğu saç renkleri fındık kabuğu renkleri, toprak renkleri, kahve renkleri ve kestane renkleridir. Mevzuyla ilgili koyu kestane saç rengi kimlere yakışır diye araştırılma yapıldığında, kuşkusuz ki karşımıza buğday tende hanımefendiler da çıkacaktır. Koyu kestane Koleston saç boyasının bu renk skalası açısından bayanlara fazlaca destek olduğu söylemek mümkündür. Aynı şekilde kızıl kestane saç rengi Koleston saç boyasının da bu mevzuda bayanlara destek olduğu aşikardır.

 

 

 

 

Paylaşın

Views
  15.210

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.636

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.