7 ay önce
7 ay önce

Akıllı Yazı Tahtası

Yaşamı kolaylaştıran teknolojik gelişmeler her alanda karşımıza pek çok yeniliklerle çıkmaktadır. Bu alanlar arasında eğitim sektörü de pasatadan payını almaktadır. Eğitimde kullanılan elektronik bir sistem ile çalışan akıllı tahtalar eğitimcilerin işlerini kolaylaştırarak öğrenmeyi hızlandırmaktadır. Akıllı yazı tahtaları içerisindeki görseller sayesinde öğrenmeyi zevkli hale getirerek öğrencilerin ilgisini çekmektedir.

Smart Board olarak da bilinen akıllı yazı tahtaları SmartTechnologies şirketi tarafından 1991 yılında dünyanın ilk interaktif yazı tahtası olarak piyasaya sürülmüştür. Sonrasında gelişen teknoloji, ihtiyaçlar, ihtiyaçlarla beraber gelen konfor isteği pek çok markanın akıllı tahta üretimlerinde beraberinde getirmiştir.

Akıllı yazı tahtası okullarda ya da çeşitli eğitim sektörü içerisinde olan kuruluşlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Akıllı yazı tahtaları, ön yüzeyi mat beyaz renkte ve çelik seramik emaye olarak tasarlanmıştır. Yüzey kimyasal asit ve benzeri maddelere dayanıklıdır. Yüzey rengi uzun süreli kullanımda, gün ışığında, temizlemede solmaz, bozulmaz ve renk değiştirmezdir. Yazı tahtası yüzeyi aynı zamanda marker kalemle de kullanılabilmekte ve silinebilmektedir ve son olarak yazı tahtasının ölçüleri 120×190 cm olacak ve yüzeyin tamamı kesintisiz kullanılabilmektedir. Bu son derece üstün özelliklere sahip interaktif tahta son zamanlarda yıldızı parlayan çok kullanışlı bir elektronik cihaz olarak adını duyurmaktadır.

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.