Akrilik kapak mı membran kapak mı daha iyi

Membran kapak üretimde kullanılan malzemeler 3 boyutlu olarak hazırlandığı kapak türüdür. Kapağın üretiminde kullanılan bazı maddeler PVC, MDF ve tutkaldır. Akrilik kapak ise üç boyutlu malzeme kaplamasına uygun bir kapak türü değildir. Akrilik kapakları kenar tarafları kenar bandı kullanılarak kaplanır. Daha fazla renk seçeneği isteyen kişiler akrilik kapak mı membran kapak mı daha iyi sorularına akrilik kapak olarak yanıt bulurlar.

 

Mebran kapakta daha fazla renk seçeneği bulunur. Akrilik kapakta renk seçeneği azdır. Ancak akrilik kapakların yüzey bölgeleri mebran kapak modeline göre daha parlak ve daha dayanıklı olarak üretilir. Mebran kapakların üzerine uygulanmış olan tutkallar 80 derece üstünde bir ısıya maruz kaldığı zaman açılma problemleri olması sorunu ile karşılaşmanıza neden olur.

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz özellikleri bakarak akrilik kapak mı membran kapak mı daha iyi sorunuza kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz. Membran kapaklı mutfak dolapları çok fazla çeşitte bulunur. Ancak akrilik kapaklı mutfak dolapları kadar uzun ömürlü olmaz. Akrilik kapaklı mutfak dolapları kullanılan malzemelerden dolayı daha uzun ömürlü olan ürünlerdir.

 

Sonuç:

Akrilik mutfak dolapları yüzeyleri çizilmelere ve darbelere dayanıklıdır. Mebran kapaklı mutfak dolapları üzerine istenilen şekli verilmesinden dolayı daha çok tercih edilir. Bu sebeple çok fazla tercih edilen membran kapaklı mutfak dolapları zamana yenik düşer solma ve açılma sorunu ile karşılaşmanıza neden olur. Böyle bir sıkıntı ile karşılaşmak istemeyen kişiler tercihlerini akrilik kapaklı mutfak dolaplarından yana yaparlar.