6 ay önce
6 ay önce

Android Yüklü Telefonların Ekran Klavyesi Nasıl Değiştirilir

Android bir akıllı telefondan beklenen hemen her türlü ihtiyaca cevap verir. Ancak Android işletim sistemi yüklü cihazların ekran klavyeleri Türkçe karakter içermediklerinden dolayı kimi zaman zorluk çıkarabilirler. Bu yazımızda Android için ekran klavyesi nasıl değiştirilir buna bakacağız.

Elbette ki var olan klavyeyi kaldırdıktn sonra yerine hangi klavyenin kullanılacağı önemlidir. Bizim size tavsiyemiz, Google Play Store üzerindeki en iyi klavye uygulaması olan Swiftkey Keyboard uygulamasını yüklemenizdir. Bu uygulama aynı zamanda Google Play Store üzerindeki en iyi 3. uygulama seçilmiştir.

Öncelikle Swiftkey Keyboard uygulamasını telefonunuza indirin ve ardından kurun. Basit bir kurulumu olan Swiftkey Keyboard uygulamasını kurduktan sonra Android hemen ekran klavyesini değiştirmeyecektir.

Bunun için öncelikle cihazın ana menüsüne girin ve “Ayarlar”a giriş yapın. Açılan ayarlar menüsünde “Bölge ve Metin” yazan yere giriş yapın. Burada “Giriş Yöntemi Seç” yazan yere dokunun. Burada karşınıza cihaz içerisinde yüklü olan klavyeler gelecektir. Swiftkey Keyboard’u seçtiğinizde artık ekran klavyeniz değişecektir.

Swiftkey Keyboard uygulaması, bütün klavye uygulamaları arasında en iyisi olduğundan dolayı size bu uygulamayı önerdik. İsterseniz başka klavye uygulamaları da yükleyebilirsiniz. Swiftkey Keyboard uygulaması, Facebook ve Gmail hesabınız ile senkronize olur ve sizin en çok kullandığınız kelimeleri siz yazarken tahmin eder. Bunun yanı sıra parmağınızı hiç kaldırmadan harfler üzerinde gezinerek te yazı yazabilirsiniz. Swiftkey adı bu kaydırma özelliğinden dolayı konulmuştur. Yine boşluk karakteri koymadan yazdığınız kelimeleri sizin yerinize ayırır.

Ayrıca bu klavyeyi isterseniz renklendirebilirsiniz ve klavye üzerindeki harflerin yazı tipini değiştirebilirsiniz.

Paylaşın

Views
  11.935

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.436

  Oğluma Güzel Sözler

  2.171

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.519

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.479

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.