6 ay önce
6 ay önce

ATM’den Kartsız Para Çekilebilir mi?

ATM üzerinden istediğimiz zaman kartımızı kullanarak paramızı çekiyoruz. Kartımıza gelen Havale yada Hesabımızda biriken paramızı hemen almak kolaylaştı. Peki insanların kafasında şu soru var.

ATM’den Kartsız Para Çekilir mi? Kartınız olmadan ATM üzerinden para çekmenin elbette bir yolu var. Ancak bunun pratik yolunu bilmek gerekiyor. Dışarıya çıktınız ve acil para çekmeniz gerekiyor. Ancak cüzdana bir baktınız kartınız yok. Eyvah demenize gerek yok. Çünkü bağlı olduğunuz Bankaya sizin telefon numaranız ve diğer  hesap bilgileriniz kayıtlıdır.

ATM önüne giderek, kartsız işlemleri seçiniz. Daha sonra kartsız para çekimi seçeneği önünüze gelecek. Bu sırada Telefon numaranızı yazın. ATM sizin onaylı olan Cep telefonunuza bir şifre gönderecek. İşte bu Şifre gerçekten çok önemli. Nedeni ise; başkası sizin Kart numaranızı, isminizi bilebilir. Belki telefonunuz çalındı ve banka bilgilerinizi kullanarak Paranızı çekmek istediler. İşte burada devreye sistem girer. Yani size ait olmayan bir kart yada telefonunuza gelecek olan şifreyi kesinlikle bilmemeleri gerekiyor.

Bu konuda dikkat etmeniz gerekmektedir. Kart numaranızı girdikten sonra, telefon numaranız ve size gelen Şifreyi ATM üzerinden girerek, kısa sürede para çekme moduna girersiniz. Yani sistem bankada kayıtlı olan hesap kartınızı önünüze çıkarır. Siz seçiminizi yapar ve dilediğiniz kadar para çekimini yaparsınız. Kartsız para çekmeniz bu açıdan gerçekleşmiş olur.

Paylaşın

Views
  15.483

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.757

  Oğluma Güzel Sözler

  3.089

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.168

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.