7 ay önce
7 ay önce

Ayak Mantarına Kınalı Çözüm

Ayak mantarı, ayağınızın alt kısmında kepeklenme, kızarma ve kuruma gibi sebeplerle oluşan bir deri hastalığıdır. Bu belirtiler dışında kaşıntı, kızarma, su toplama, soyulma ve yarılma gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumun sebepleri arasında aynı ayakkabıyı kullanmak, uzun süre çorap giymek ve çok nemli ortamda yer almak ayak mantarının oluşmasına sebep olmaktadır. Bu ayak mantarlarından kına ile bir ayda kurtulmanız mümkün.

Manta tedavisi basit olmasına karşın oldukça inatçı ve dirençli bir hastalık olduğu için tamamen yok edilmesi zorludur. Bu durumun kendiliğinden kaybolması pek mümkün değildir. Ayak mantarında ilk kural ayağın temiz, serin ve tamamen kuru tutulması çok önemlidir.

Bunun için pamuklu, yün veya bunlara benzeyen emici özelliği bulunan çoraplar tercih edilmelidir. Kullandığınız kremler veya ilaçların tedavisi süresinde kına kullanarak bu tedaviyi destekleyebilirsiniz. Çünkü kına hem ciltte hem de yanık, kızarık ve soyulmuş bölgelerde oldukça başarılı etkili göstermektedir.

Hazırlama
Bildiğimiz toz kınayı 1 litre suya 5 tatlı kaşığı olacak şekilde karıştırıyoruz. 20 dakika boyunca kaynatıyoruz. Bu işlem ardından kınanın ılık hale gelmesini bekliyoruz. Soğuma sonrası mantarlı bölgeye uyguluyoruz. Sonrasında yıkıyoruz. Bu uygulamaya 1 ay süresince devam etmenizi öneririz. Ayrıca mümkün olduğu kadar ayağınızın temiz oksijen almasına özen gösteriniz. Bu kına formülü sayesinde ayak mantarını bir ay içerisinde syok edebilirsiniz.

Paylaşın

Views
  15.134

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.679

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.