7 ay önce
7 ay önce

Ayran Kaç Kalori

1 Su bardağı ayran kaç kalori: Hazır ve ev yapımı olarak iki gruba ayrıldığında kalorisi birazda olsa değişmektedir. Mesela 1 su bardağı Sütaş’ın satışa sunduğu ayranın içerisinde 76 kalori vardır. Yağsız yoğurt ile yapılanın 1 bardak(200 ml) içerisinde 53, 195 mil içim hazır ayran 69 ve 200 ml 1 bardak yörsan ayran 74 kaloridir. Sütaş light türünün 100 gramında 33 ve sütaş tam yağlı çeşitinin içerisinde 41 kalori vardır.

Ayran kilo yapar mı? Mümkün olduğu kadar hazır olarak satılanları tüketmemeye özen göstermek gerek, evde kendinizin yağsız yoğurt ile yaptığınız daha sağlıklı ve düşük kalorili olur. Eğer hazır ayran tüketimi yapmak isterseniz light olanları tercih etmek iyi olur. Genel itibari ile ayran pek fazla kilo yapıcı özelliğe sahip olmayan bir içecek çeşididir. Hatta yapılan birçok araştırmaya göre mide bölgesinde yer alan yağları bile erittiği savunulmaktadır. Detoks olarak diyet listesi bulunmakta ve 2 günde 2 kilo verdirebileceği düşünülmektedir.

Faydaları saymakla bitmez fakat bir hayli faydalı içeriğe sahip olduğunu unutmamak lazım. Başta protein içeriği bakımından aşırı zengin olması sağlığımızı korumak için çok iyi bir etkendir. Vücudun sıvı dengesini ayarlama hususunda da ayranın etkili bir rolü bulunuyor. Sindirim sistemindeki fonksiyonlara iyi gelerek oluşabilecek olumsuzlukları çözücü etkile sahip bir içecektir.

Sağlık açısından hiçbir yan etkisine bu güne kadar rastlanmamış bir içecek söyleyin dense bunların en başında ayranın geleceğinde hem fikir olurduk. Ayranın oluşum aşamasına baktığımızda sütten geldiğini unutmamak gerek, sayısız faydası olduğunu unutmayalım. Yine hatırlatma gerekirse kilo kontrolü ve formunu korumak isteyen kişiler mümkün olduğu kadar az yağlı veya hiç yap barındırmayan yoğurt çeşitlerini tercih ederek ayran yapsın. Hem kalorisi düşük olur hemde diğer öğünlerinizde daha az sıkıntı çekersiniz. Fazla tüketime kaçmayın ve yukarıda da belirttiğimiz gibi hazır çeşitlerini tercih etseniz bile mümkün olduğu kadar light olanı tüketmeniz kilo kontrolü için iyi olur.

Paylaşın

Views
  15.216

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.