7 ay önce
7 ay önce

Bahar Aylarında Cilt Bakımı

Bahar ayları yaklaşırken tüm kadınlar birtakım cilt bakımı yapma hazırlığına girer. Yeni yılın ilk baharı yaklaşırken ise hazırlıklar şimdiden yapılamaya başlandı bile.

Ancak bahar aylarının yaklaşması ile yapılan her cilt bakımı pek çok kadın tarafından yanlış uygulamalar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Yanlış yapılan bakımlar sonucunda ise istenmeyen sonuçların ortaya çıktığını rahatça söyleyebiliriz.

Uzmanlar bahar aylarına girmeye hazırlanılan bu son günlerde yapılması gereken cilt bakımlarının birtakım hususlar altında yapılması gerektiğini belirtmektedir. Öncelikle pürüzsüz bir cilt isteyen her kadının ilk olarak yapması gerekenin hafif bir makyaj olması gerektiğini belirtmektedir. Yani bu hafif makyajı biraz daha açacak olursak hafif tonlarda bir fondöten kullanımı ve mat ifadeler ortaya çıkaran kozmetik ürünlerinin edinilmesi gerekliliğini öner sürmektedirler. Ayrıca yanaklarda belirgin hatların ortaya çıkarılması gerektiğini ileri süren uzmanlar, allıklar sayesinde bunun gerçekleştirilebileceğini belirtmektedir.

Dikkat çekici dudakların bu bahar daha trend olduğunu ifade eden uzmanlar, eğer dikkat çekici bir görünüm kazanılması isteniyorsa parlak tonda rujların kullanılmasının daha uygun olacağını vurgulamaktadır.

Diğer yandan saçlar konusunda da birtakım önerilerde bulunan ve yeni yılın trendlerini belirten stilistler ise saçlarda geriye dönüşün daha hakim olduğunu belirtmektedir. 80’li yılların saç modellerinin daha trend olacağını ileri süren stilistler, açık saçların ve omuz hizasına kadar kesilmiş modellerin daha ön planda yer alacağını öne sürmektedir. Ayrıca toplu saçlar içinde birtakım tavsiyeler sunarlarken, bahar aylarında toplu saçlardan birinin dağınık topuz görünümü kazandırılarak farklı bir model uygulanabileceğini ileri sürmektedir. Bunun yanında saçlarda geniş dalgalar yaratılmasının da bahar ayları için etkili modeller arasında yer alacağı söylenmektedir.

Eğer siz de bahar aylarına hazırlıksız girmek istemiyor ve baharın ilk günlerinden itibaren yeni bir havaya bürünmeyi arzuluyorsunuz, sunduğumuz trendleri ve yeni fikirleri göz ardı etmeyerek kendiniz için yenilikler yapmayı deneyebilirsiniz. Şimdilik uzman stilistler tarafından belirtilen yeni trendler 2020 yılı için böyle şekillenmiş durumda, yaz aylarına girerken sunacağımız cilt bakımı ve trend modelleri ile yine karşınızda olacağız.

Paylaşın

Views
  16.066

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.973

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.