7 ay önce
7 ay önce

Bakımlı Bir Cilt İçin Yapılması Gereken Öneriler

Bakımlı bir cilt için geniş anlamda birçok duruma dikkat edilmesi gerekir. Eğer cildinizde pürüz ya da herhangi bir leke ile karşılaşmak istemiyorsanız, size önerilen tavsiyeleri yerine getirmeniz oldukça önem arz etmektedir.

Sağlıklı ve bakımlı bir cilt için uzmanların ilk önerileri sıcağa karşı dayanıklı bir vücuda sahip olamaya çalışmanızdır. Ardından vücut için birçok bölgede parlatıcı kullanılması gerekirken, güneşin zararlı etkilerinden korunmakta bu önerilerin bazılarıdır. Bunların yanında dudaklara bakım yapılması, vücut için rahatlatıcı egzersizler ve masajların uygulanması, bacakların tahriş olunmasının engellenmesi de cilt bakım önerilerinde önemli yerlere sahip kıstaslardır. Ayrıca uzmanların dikkat çektiği diğer bir nokta ise kadınların bikini bölgeleri olmaktadır. Tıraş makinesi ve ağda aracılığıyla alınana bikini bölgesindeki tüylerin tekrar çıkmaya başladığı anlarda kötü bir görünüm sergilemesi üzerine uzmanlar, bu bölgelerin tüy dökücü kremler yardımıyla alınmasının en önemli noktalardan biri olduğunu vurguluyorlar. Diğer yandan bronzlaştırıcı bir krem kullanmanın da vücut görünüşünde oldukça fark yaratacağı da uzmanların üzerine düştüğü başka bir konudur.

Paylaşın

Views
  16.108

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.990

  Oğluma Güzel Sözler

  3.260

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.297

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.