7 ay önce
7 ay önce

Bisiklet Sürmek Kaç Kalori

Bisiklet sürmek kaç kalori hakkında öğrenmemiz gerekenler: Fazla kilolardan kurtulmanın en iyi tekniklerinden biriside bisiklet sürmek oluyor. Bisiklet kimi için bir eğlence kaynağı, kimi için bir spor, kimi için ise ulaşım için kullandığı bir araçtır. Sağlık yönüyle çok faydalı bir aktivite olmaktadır. Günümüzde spor salonlarının hepsinde görmekteyiz, işte sağlıklı zayıflamanın yollarından biriside bisiklet sürmektir. Kondisyon bisikleti alarak kendi evinizde de rahat rahat kalori yakmaya başlayabilirsiniz. Şimdi konumuzun başlığı bisiklet sürmek kaç kalori hakkında biraz bilgilenelim.

Bisiklet sürmenin faydaları nelerdir

Bacak ve kol kaslarını harekete geçirmek için önemli bir spor türüdür. En büyük ayrıcalıklarından biri ise doğal yollar ile kalori harcamanız olacaktır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi hedefleyenlere çok büyük bir ayrıcalık ve iyi bir tekniktir. Metabolizmayı hızlandırır, yavaş bir şekilde çevirilen pedallar sayesinde kalp sağlına olumlu etkileri vardır.

Bisiklet sürmek kaç kalori yaktırır

Bisiklet sürmek kaç kalori yaktırır

Pedal çevirme hızınıza ve sahip olduğunuz kiloya oranla bisiklet sürmek ortalama olarak 400-600 kalori yaktırır. Tabi bisiklete evde değilde dışarıda biniyorsanız yolun eğimi çok önemli olacaktır. Yokuş aşağı gitmenin sizin için bir anlamı olmayacak aksine hafif yokuşlu yerleri tercih etmeniz daha fazla kalori yakmanıza olanak sağlar. Böylelikle de kilo vermeniz bir nebzede olsa hızlanmış olur.

Paylaşın

Views
  15.136

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.679

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.