7 ay önce
7 ay önce

Blog yazarı olmak

Bilgisayarınız ile geçirebileceğiniz bir boş vaktiniz var ise blog yazabilirsiniz.

Fakat blog yazarı olmak sanıldığı kadar kolay bir hobi mi? Tabiki benim gibi profesyonel değilseniz dahi koskoca internet dünyasında kendi ufak alanınızı ayırıp blog yazabilirsiniz.

Blog yazmak bir dergiye makale yazmak kadar profesyonel olmalı aslında. Bir derginin ulaşabileceği erişebileceği kişi sayısı on bin belki yüz bin varsayalım ama internette gerçekten kaydedeğer bir blog yazıyor iseniz ulaşacağı kişi sayısı milyonlarca.

 

Yazıları yazarken imla kurallarına dikkat etmek ne gereksiz uzun yazarak kullanıcıyı sıkmak ne de net olmayan çok kısa ve kafa karıştırıcı bilgi vermek gerekir. Teknik açıdan baktığımızda google bu verileri yani blog yazarken hangi imla hataları yapılmış, ziyarerçi ne kadar süre ile sitede kalmış hepsini bir parametre olarak hesaba katar. Tabi en önemlisi benim daha önceki yazımda yazdığım ve seo uzmanlarının söylediği gibi internet sitenizi arama motorları için değil kullanıcılar için hazırlayın.

Paylaşın

Views
  15.213

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.