7 ay önce
7 ay önce

Boy Uzatma ve Egzersizler

Boy uzatma ve egzersizler arasında oldukça sıkı bir ilişki vardır. Boyu kısa olan birisinin boyunu uzatması için yapması gereken sportif faaliyetler ve egzersizler vardır. Bu egzersizler özellikle doktorlar ve uzmanlar tarafından her gün uygulanması gereken listeler ile verilmektedir. Egzersizleri bilinçsiz uygulamak kazalara yol açabilmektedir. Boy uzatma egzersizleri arasında en etkili olanlarından birisi asılmak yani bir yerde belirli bir süre asılı kalmaktır.

Uzmanlar günde 30 dakika 5 er dakikalık periyotlar ile asılmanın boy uzaması açısından oldukça faydalı olacağı görüşündedirler. Boy uzatmada diğer bir yöntem ise süper esneme hareketidir.Bu hareketi bacaklarınızı birleştirip düz bir şekilde ayakta durduktan sonra kollarınızı kaldırabildiğiniz kadar havaya kaldırıp ellerinizi birleştirerek yapmalısınız.

Yaklaşık 4-5 defa bu hareketi uygulamak gereklidir. Kase hareketi ise yüzüstü yatarak aynı anda kolların ve bacakların kaldırılıp esneyebildiğiniz kadar esnemeniz gerekmektedir. Süper hava germe hareketinde ise dizlerinizin üzerine oturup ellerinizi havada birleştirdikten sonra başınızın üzerinden geriye doğru gerilerek yapınız. Bu egzersizler boy uzamasında oldukça etkilidir.

Paylaşın

Views
  15.217

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.686

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.