7 ay önce
7 ay önce

Boy Uzatma ve Spor

Belirli yaşlardan sonra boy uzamasının durduğu ve o yaştan sonra boyun uzamayacağı algısı ülkemizde herkes tarafından benimsenmiştir. Fakat bu durum tamamen kanıtlanmış değildir. Genetik faktörlere bağlı olarak anne ve babanın boyu uzun değilse çocuğun boyunun da uzamayacağı algısı yanlıştır. Boy uzaması çevresel faktörlere de bağlıdır.

Çevresel faktörler arasında olan spor boy uzamasında en önemli etkenlerden birisidir. Spor yapan bir kişinin boyunun uzayabileceği görülmektedir. Öncelikle düzenli olarak uyku, beslenme ve sporla birlikte günlük egzersiz yapmak boy uzamasını destekler. Boyunu uzatmak isteyen bir kişi hangi yaşta olursa olsun öncelikle bir spor merkezine giderek eğitmen eşliğinde boy uzamasını destekleyici spor aletleri kullanmalıdır.

Sporu ve egzersizi evde yapanlar için ise günlük kalsiyum ihtiyacı olan süt ve yoğurt gibi besinlerle destekleyerek evde barfiks çekme, spor salonlarında voleybol ve basketbol oynamak.  Günlük 5 dakika yerinde zıplamak gibi kasların esnekliğini artıran hareketler ile boy uzamasının mümkün olacağı hem bilim adamları hem de sporla uğraşanlar tarafından kanıtlanmıştır.

Paylaşın

Views
  15.758

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.864

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.