7 ay önce
7 ay önce

Boy Uzatmada Beslenme ve Diyet

Boy uzatmada beslenme ve diyetin önemi oldukça fazladır. Ülkemizde genetik faktörlere bağlı olarak boy uzatmanın belli yaşlardan sonra mümkün olmayacağı konusunda birçok görüş olsa da boy uzamasının genetik faktörler dışında beslenme, diyet ve spor gibi birçok faktöre bağlı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Beslenme ve diyet uzmanınızdan boy uzaması için gerekli olan bir diyet listesi alarak hangi besinleri daha çok kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Diyetisyenden alacağınız tavsiyelerin yanında yoğurt, süt ve buna benzer kalsiyum içerikli besinlerden spor ile birlikte aldığınızda boyunuzun eskiye oranla bir değişimi ortaya çıkacaktır. Boy uzaması belli yaşlardan sonra 10 veya 20 cm gibi büyük rakamlarda uzamasa da destekleyici çevresel etmenler ile boyunuzu uzatmanız mümkün olacaktır.

Düzenli beslenme ve diyet boy uzatmada önemli çevresel faktörler arasında yer almaktadır. Beslenmeniz düzenli değil ise ve boyunuzun uzamasını sağlayan kemik gelişimini destekleyen besinler olan kalsiyum içerikli besinleri belli yaşlarda yeteri kadar almadığınız taktirde boyunuz buna bağlı olarak kısa olabilir.

Paylaşın

Views
  15.213

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.636

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.