2 ay önce
2 ay önce

Boy Uzatmada Beslenme ve Diyetler

Boy uzamasında genetik faktörlerin etkisi dışında çevresel faktörlerin de etkisi olduğu bilim adamları ve uzmanlar tarafından bilinmektedir. Bu alanda birçok çalışma yapılmaktadır. Çevresel faktörlerin başında gelen beslenme ve diyetler ile boy uzatma ülkemizde birçok uzman tarafından desteklenen çevresel faktörler arasında yer almaktadır.

Boy uzatmada beslenmenin etkisi oldukça fazladır. Profesörler tarafından açıklanan ve diyet uzmanları tarafından tavsiye edilen boy uzatan birçok besin türü vardır. Genellikle protein ağırlıklı beslenmenin boy uzaması açısından oldukça faydalı olduğu vurgulanmaktadır. Boyu kısa olanlara verilen önerilen en başında balık türleri gelmektedir. Boyu kısa olanlar Torik, kefal, uskumru, palamut balık türlerinden haftada 3 kez tüketmelidir.

Boyunuzun uzaması için haftada 3 kez 6 ay boyunca bunu uygulamalısınız. Acaba bu uygulama her yaşta etkili olur mu diyenler için ise 13-21 yaş aralığında genetik etkenlere de bağlı olarak bu uygulamada daha verimli sonuçlar alındığı vurgulanmaktadır. Bunun yanında kırmızı et ve beyaz et de protein bakımından zengin olduğu için sıklıkla tüketilmelidir.

Paylaşın

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.