7 ay önce
7 ay önce

Boza Kaç Kalori

1 bardak boza kaç kalori: Kış aylarında tüketilen boza, şeker, darı ve su ile yapılır. Bu nedenle de kalori değeri yüksektir. Bir su bardağı boza 296 kalori(kcal) yapar. Vitamin ve mineral zengini olan boza enerji verici bir içecektir.

Bozanın besin değerleri;
200 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 62.9(g)
200 gramında ne kadar protein vardır: 5.8(g)
200 gramında ne kadar yağ vardır: 1.9(g)

Boza Kilo yapar mı: Boza eski tarihlerden beri tüketilmektedir. Kalori miktarı oldukça şaşırtıcı şekilde fazla olduğundan zayıflamak için diyet yapanların merak konusu haline gelen boza kilo aldırır mı sorusuna cevap vereceğiz. Boza elbetteki içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller bakımından kilo alımına neden olabilir. Tabi bu durum anca fazla tüketildiği takdirde geçerli olacaktır. Boza tüketildiği zaman alınan enerji spor, iş hayatı derken yakıldığında oldukça faydalı olur.

Faydaları ve zararları nelerdir: Fazla kimseler tarafından bilinmeyen boza eski zamanlardan beri tüketilen bir içecektir. Bu nedenle tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle de çocuklarda oluşan öksürük sorununu çözebilmek için içirilir. En bilinen faydaları arasında anne sütünü arttırmasıdır. Zengin vitamin ve mineraller sayesinde anne sütünü içen bebeklerin gelişimine katkıda bulunur. Gelişim çağında olan çocukların bozayı tüketmeleri tavsiye edilir. Kemik sağlığına katkısı olduğundan küçük yaştaki çocukların içmeleri faydalı olur. Kansere karşı mücadele eder. Stere karşı mücadele etmeye yardımcı olur. Cilt ve saç sağlığına faydalıdır. Şu ana kadar bozanın hiçbir zararına ve yan etkisiyle karşılaşılmamıştır.

Paylaşın

Views
  16.105

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.988

  Oğluma Güzel Sözler

  3.258

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.