7 ay önce
7 ay önce

Cevizli Sütlü Kadayıf Tatlısı Kaç Kalori

1 porsiyon Cevizli Sütlü Kadayıf kaç kalori: Yapılan araştırmalara sonucunda sağlık besin puanı beş üzerinden bir(sağlıksız) olarak belirlenen bu tatlının kcal miktarı bir hayli yüksektir. Bir porsiyon cevizli sütlü kadayıf(130 gramında) 420 kalori mevcuttur. Kilo alımına da etkisi olan sütlü tatlılar uzmanlar tarafından diyet yapanlara tavsiye edilmemektedir. Bir dilim sütlü cevizli kadayıf(70 gram) 226.4 kaloridir. Özellikle sütlü tatlıların besin değeri yüksektir. Diyet sürecinde her halükarda canınız tatlı isteyecektir. Bu arzuyu bastırmak adına light olarak üretilmekte olan tatlılardan bir miktar yiyerek isteğinizi giderebilirsiniz.

Cevizli Sütlü Kadayıfın Besin Değerleri;
130 gramı ne kadar karbonhidrat içerir: 60.9(g)
130 gramı ne kadar protein içerir: 11(g)
130 gramı ne kadar yağ içerir: 21.3(g)

Cevizli Sütlü Kadayıf Kilo yapar mı: Şeker ve kalori miktarı oldukça yüksek olan cevizli sütlü kadayıf kilo aldırır mı? Uzmanların yaptığı açıklamalara göre sütlü tatlıların besin değerleri yüksek olduğundan kilo kontrolü yapanların tüketmemesini belirtmişlerdir .Her birey tarafından tatlıların kilo aldırdığı bilinmektedir. Yapımı sırasında bol miktarda şeker kullanıldığından diyet yapanların yememeleri gerekir. Ayrıca diyabet hastalarının da şeker içeriği bol olan tatlılardan uzak durmalarında yarar vardır. Aşırı şeker tüketimi sonucunda kan şekeri seviyesi de artabilir. Bayramlarda, özel günlerde genellikle ikram edilen alternatifler arasında yer aldığından bu günlerde aşırı şekilde tatlı tüketilmektedir. Sağlığa da oldukça zararı olan şeker, damar tıkanıklarına, diyabet ve kalp gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir.

 

Paylaşın

Views
  15.211

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.636

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.