7 ay önce
7 ay önce

Cildiniz Ne Kadar Yaza Hazır

Cildiniz ne kadar yaza hazır? Yaz aylarının yaklaştığı son günlerde cildinizi yaz ayları için hazır hissediyor musunuz?

Yaz aylarının neredeyse tam olarak içerisinde yer aldığımız son günlerde yüksek sıcaklarda giderek kendini göstermeye başlıyor. Ancak önemli olan cildinizin bu sıcaklıklar karşısında ne durumda olduğu ya da cildinizin sıcaklara ne kadar hazır olduğu şeklinde karşımıza çıkıyor.

Sıcakların gelmesi ile beraber cilt sürekli olarak güneşin altında kalıyor ve güneşten gelen UV ışınlarına karşı eğer bir koruma altında olmazsa bu ışınlara karşı etki gösteremiyor. Bu yüzden cildin UV ışınlarından etkilenmesi sonucu ilk olarak cilt bozulmaları kendini gösteriyor ve bunun yanında sivilcelerinde ortaya çıktığı açıkça görülüyor. Ayrıca güneşin etkileri sonucunda cilt üzerinde bazı lekelerinde meydana gelmesi oldukça muhtemel. Peki, bu etkilerin, güneşten gelen zararlı ışınların engellenmesi mümkün değil midir?

Tabiî ki mümkündür. Bunun için yapılması gereken güneş yağları ve kremleridir. Güneş kremlerinin 30 faktör oranlarında kullanılması ve bunun yanında kremlerin de etkili sonuçlar ortaya koyanlardan seçilmesi gerekmektedir.

Diğer yandan yaz ayları yaklaşırken yapılması gereken cildin sürekli nemli tutulması olmaktadır. Nemli olmayan ciltler güneşten daha çok etkilenmekte ve istenmeyen sonuçların daha hızlı ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bunun yanında yaz aylarında oldukça sık su içilmesi ve vücudun susuz bırakılmaması büyük bir önem arz etmektedir. Yeterli su bulunmayan hücreler zamanla cildin kurumasına ve cilt üzerinde ki bozulmaların daha da ön planda yer almasına neden olmaktadır.

Eğer kış için henüz hazır değilseniz, öncelikle vücudunuzu genel bir bakımda geçirin ve yaz aylarına etkin bir cilt bakımı yaparak girin. Aksi taktirde güneşin istenmeyen etkilerine cildinizin karşı tepki koyması mümkün değildir. Tabi bunu devamında cilt lekeleri, cilt bozulmaları ve cilt sorunları da kapıda demektir.

Kendiniz için en etkili cilt bakımını gerçekleştirin ve yoğun sıcaklara karşı cildinizi koruma altına alın, bunun yanında belirli periyotlar halinde bu korumayı eksiltmeyin.

Paylaşın

Views
  15.214

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.