7 ay önce
7 ay önce

Cildiniz Yaz İçin Ne Kadar Hazır

Yaz ayları yaklaşıyor ve yeni bir yaz mevsimine daha merhaba demek üzereyiz. Peki, yaz ayları için kendinizi ya da cildinizi ne kadar hazır hissediyorsunuz?

Yaz ayları yaklaşıyor ve herkes kendini yavaş yavaş sıcak havların altına ve sahillere bırakıyor. Bu nedenle güneşe çıkılan süre biraz daha artmış oluyor. Son dönemlere kadınlarda görülmekte olan yağ üretimleri ve terlemeler daha da ön plana çıkmıştır ve nemli hava yaz aylarının gelmesiyle daha yüksek oranda cilt bozulmalarına neden olmaya başladığı görülmüştür. İşte önemli olan burada cilt bozulmalarının önüne geçmektir.

Yukarıda bahsettiğimiz cilt bozulmaları ilk olara sivilce ve akne gibi oluşumların belirmesiyle ortaya çıkmaktadır. Uzmanlar bu cilt bozulmalarının yani sivilcelerin beklenenden daha fazla bir oranda ortaya çıkması halinde bir an önce doktora başvurulması gerektiğini belirtmektedir. Aksi taktirde sivilcelerin cilt üzerinde daha da yoğunlaşacağını ve sadah sonra önlenemez bir hal alacaklarını öne sürmektedir. Çünkü uzmanlar sadece sivilce deyip geçilmemesini belirtmektedir. Bazen sivilcelerin dahi istenmeyen cilt bozukluklarını büyük oranda ortaya çıkardıklarını savunmuştur.

Diğer yandan güneş ışınlarının daha dik vurduğu yaz ayları içerisinde sürekli güneş altında kalınmasının mantıklı olmadığı ileri sürülmektedir. Birçok kadın güneş ışınları altında bronzlaşmak istemekte, ancak bu ışınların aslında cilt üzerinde oldukça zararlı bir konum olduklarını bilmemektedirler. Bu nedenle bronzlaşmak için 30 faktör civarlarında bir güneş kremi sürülerek güneş ışığı altına girilmesi belirtilmektedir.

Tüm bunların yanında yaz güneşi için özel nemlendirici kremlerinde sürülmesi yine bu aylarda güneşten korunmak için oldukça etkili bir konumda yer almaktadır. Ayrıca bol meyve yenmesi ve bol bol su içilmesi de uzmanlar tarafından yaz için sunulan öneriler arasında bulunmaktadır. Bu sayede cildin bozulma gibi durumlar ile karşı karşıya kalması büyük oranda engellenmektedir.

Yaz aylarına yeterli bir şekilde hazırlanmanız tamamen sizin yararınıza olacaktır. Aksi taktirde cildiniz üzerinde geri dönüşü olmayan hasarların meydana gelmesi muhtemeldir. Bu tür oluşumlar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, yukarı saymış olduğumuz noktalara dikkat edin deriz.

Paylaşın

Views
  15.211

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.636

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.