7 ay önce
7 ay önce

Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler nedir ?

Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenlerin başında ,kullanacağınız ürünün cilt tipinize uygun olup olmadığını bilmeniz esastır. Kulaktan dolma bilgilerle cildinize daha fazla zarar vermek yerine cildinizi tanıyarak yapacağınız bir cilt bakımı sonucunda daha canlı ve sağlıklı bir cilde ulaşmak mümkündür. Cildinizin ; yağlı , çok yağlı , kuru olması , t bölgesi yağlı ya da kuru olması , sivilce , siyah nokta vs. sorunların olması sorun değil , yeter ki cildinizi tanıyın ve ona en uygun tedaviyi ve bakımı sunun. Cilt bakımı çok önemsenmeyen bir şey gibi görülse de aslında bütün tedavilerin temelini oluşturmaktadır. Şöyle bir örnekle açıklayalım; soğuk bir havada dışarıya çıkmadan önce hepimiz sıkıca montumuzu, eldivenlerimizi , beremizi  takıp sıkıca giyiniriz. Bunun sebebiyle cilt bakımının, tedavilerin temelini oluşturma sebebi aslında aynıdır , tabi ki sebebi önlem almaktır. İş işten geçmeden önce yapacağınız her olumlu yatırımın karşılığını mutluluk ve özgüven olarak alırsınız.

Cildiniz ne kadar sağlıklıysa siz de bir o kadar sağlıklı hissedersiniz. Yapılan bir araştırmaya göre beyine en yakın yer olmasıyla birlikte yüz ve baş kısmındaki rahatsızlıklar ve sorunlar vücudun diğer bölgelerine oranla psikolojik olarak daha fazla takıntıya sebep olmakla beraber özgüven kaybında daha büyük rol oynadığı tespit edilmiştir. Cilt tipinizi bilerek ve düzenli bir şekilde uygulayacağınız cilt bakımı sonucunda karşılaşacağınız tek şey ; daha sağlıklı bir cilt ve aynaya baktığınızda içinizde hissedeceğiniz daha sağlam bir özgüven olacaktır.

Paylaşın

Views
  15.755

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.864

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.