6 ay önce
6 ay önce

Cilt Bakımlarında Mucizevi Yağlar

Cilt bakımı uygulamalarında mucizevi yağlar olarak adlandırılan ürünler, istenen bir cildin ortaya çıkması konusunda oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Bunun yanında yağların etkilerini istenen oranlarda göstermeleri için katıksız olmaları koşulu belirtilmiştir. Çünkü katıksız yağlar cilt üzerinde daha etkili sonuçların meydana gelmesini sağlamaktadır.

Cilt bakımlarında etkili bir konumda göstereceğimiz yağlar arasında ilk olarak kaşımıza çıkan bademyağı olmaktadır. Bademyağı özellikle kuru ciltler üzerinde istenen sonuçların meydana gelmesini sağlamaktadır. Acı ve tatlı badem çekirdeklerinden elde edilen bademyağı, cildi yumuşak bir hale getirme konusunda oldukça etkilidir. Bunun yanında ince ve hassas tenlere birtakım yararlar sağlayan bu yağ, yüzdeki lekelerin, siyah noktaların, kuru ciltlerin ve pullanmış ciltlerin de çözüm odağı olarak görülmektedir. Yapısında E vitamini yer alan bademyağı, ayrıca cildin E vitamini gereksinimlerini de büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Cilde uygulanacak özel bakımlar bademyağı sayesinde kolaylıkla işleme alınabilmektedir.

Bu konuda karşımıza çıkan başka bir yağ çeşidi ise susamyağı olmaktadır. Susamyağı bünyesinde vitaminler, antioksidanlar, mineraller ve lesitin maddeleri bulundurmaktadır. Bu maddeler açısından oldukça zengin bir bünyeye sahip lan susamyağları, kalsiyum açısından da yoğun bir içeriğe sahiptir. Bunun yanında E, A ve B vitaminler susamyağlarının içeriklerinde yer alan vitaminler olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer yandan susamyağı cilde sürüldükten sonra uzun süre güneş altında kalmak mümkündür. Çünkü bu yağ çeşidi büyük oranda cildi korumakta ve destek sağlamaktadır. Ayrıca susamyağlarının mantar enfeksiyonlarını da ortadan kaldırdıkları söylenmektedir. Son olarak saç dökülmeleri ve tırnak kırılmaları gibi durumlarda da susamyağı ön plana çıkan bir yağ olmaktadır.

Sizlere sunacağımız son yağ çeşidi de zeytinyağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Zeytinyağlarının öncelikle cilde büyük yararlar sağladığını söylemek gerekmektedir. Limon ile hazırlanan karışım cilde sürüldükten sonra cilt, büyük oranda koruma altına alınmaktadır. Ayrıca karışımın cilde uygulanmasının ardından güneşe çıkıldığında ten istenen bir renk almakta ve istenen bir ten rengi bu şekilde elde edilebilmektedir. Diğer yandan zeytinyağının cilt kuruluklarına karşı da etkili oldukları belirtilmektedir. Elmanın ezilmesi ile hazırlanan karışım sadece 10 dakika kadar yüzde bekletilirse, cildin kuruluğu büyük oranda ortadan kalkmaktadır.

Paylaşın

Views
  11.938

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.442

  Oğluma Güzel Sözler

  2.172

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.520

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.480

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.