7 ay önce
7 ay önce

Cilt Neden Yaşlanır

Kadınlar cildinizin nasıl yaşlandığını biliyor musunuz? Ya da cildinizin yaşlanmasında nelerin etken olduğunu? Bu konuda öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki, istenen bir şekilde yapılmayan cilt bakım uygulamaları cildin erken yaşlanmasının engellenememesinde oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle etkili bir cilt bakımı yaparak cildin yaşlanmasını önlemek mümkün olmaktadır.

Şimdi cildin yaşlanmasına etki eden oluşumları sizlere tanılayalım. Cildin yaşlanmasında kendini gösteren en büyük etkenlerden biri aşırı soğuk olmaktadır. Cilde büyük oranda zarar veren soğuklar, cildin kısa zamanda kurumasına ve çatlamasına neden olmaktadır. Aşırı soğuklardan meydana gelen çatlamalar birtakım cilt bakım kremleri ile tedavi edilebilmektedir. Ancak bazen cilt üzerinde meydana gelen çatlamalar istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Ayrıca cildin ekstrem durumlar altında kalması yine cilt için oldukça zarar verici bir konumda yer almaktadır. Ekstrem durumlardan kastımız sıcak ve soğuk hava geçişleri arasında kalmaktır. Yani cildin aşırı sıcaktan soğuğa ya da bunun tam tersi bir duruma geçmesi istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasında oldukça etkili olmaktadır.

Diğer yandan cilt üzerinde bulunan nem oranının azalması da cildin yaşlanmasında oldukça etkili olmaktadır. Çünkü yine bu durum esnasında da cilt kurumakta ve yine istenmeyen etkiler bu şekilde de ortaya çıkmaktadır. Ayrıca cilde yaşlılık sunan başka bir oluşum ise rüzgar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında alkali sabunlar ve yanlış kullanılan kozmetik ürünler de cildin olumsuz etkilenmesinde ve yaşlanmasında oldukça etkili olmaktadır. Son olarak cildi yaşlandıran ve sağlık açısından istenmeyen durumları ön plana çıkaran sigara da cildin tam anlamıyla düşmanı konumunda yer almaktadır.

Siz de cildinizi yaşlanmaktan kurtarmak için bu tür etkilerden uzak durmalı ve etkili bir cilt bakımı yapmalısınız. Aksi taktirde cildinizi yaşlanmaktan kurtaramaz ve istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalırsınız. Son olarak özellikle sigarayı bırakarak cildinizde istenen sonuçların ortaya çıkmasında önemli adımlar atabilirsiniz. İstenen bir cilt bakımı yapın ve cildinizin yaşlanmasına engel olun.

Paylaşın

Views
  15.213

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.