7 ay önce
7 ay önce

Cilt Tipi Belirleme Yöntemi

Cilt tipini belirlemek için oldukça kolay bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ama öncelikle cilt tipimizi belirlemek neden önemlidir ona değinmek istiyorum. Kullandığımız kozmetik ürünlerini cilt tipimize uygun seçmeliyiz. Örneğin yağlı bir cilt tipimiz varken içinde yağ içeren bir kozmetik ürünü kullandığımızda cildimiz oldukça yağlı görünecektir. Bu tarz sorunları önlemek adına cilt tipimize uygun kozmetik ürünlerini tercih etmeliyiz. Gelelim cilt tipimizi nasıl belirleyeceğimize;

Sabah uyandığımızda cildimize hiçbir işlem yapmamışken, hatta yüzünüzü bile yıkamadan önce, elimize bir kağıt mendil alıyoruz ve yüzümüzü siliyoruz. Cilt tipini doğru belirlemek için bu işlemi bölge bölge yapmak oldukça önemlidir. İlk önce yanaklar sonra burun ve alın şeklinde üç bölgeye ayırabiliriz.

Normal bir cilt tipine sahipseniz; kullandığınız kağıt mendil olduğu gibi tertemiz kalacaktır. Cildinizi sağlıklı ve nemli hissedeceksiniz.

Yağlı bir cilde sahipseniz; kullandığınız kağıt lekeli çıkacaktır.

Kuru bir cilde sahipseniz; normal cilt tipindeki gibi kağıt temiz kalacaktır fakat cildinizi kuru ve pul pul olduğunu hissedeceksiniz.

Karma cilt tipine sahipseniz;  yüzünüzde ki T bölgesi denilen bölgede kullandığınız kağıt mendil yağlı diğerleri kuru olacaktır. T bölgesi dediğimiz bölge, alın ve burunun olduğu bölgedir.

Paylaşın

Views
  15.479

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.756

  Oğluma Güzel Sözler

  3.089

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.167

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.