7 ay önce
7 ay önce

Cilt Tiplerine Uygun Masaj Yağı Uygulaması

Cilt bakımı uygulamalarında etkili bir sonuç isteyenler için önemli bir konumda yer yağlar, birbirinden faklı uygulamalar ile karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulamaları kadınlar güzellik salonlarında ya da evlerinde kendi imkanları ile yapabilmektedirler. Bunun yanında masaj yağı uygulaması genelde kuru cilde sahip kadınlar üzerinde gerçekleştirilmektedir. Yani yağlı cilde sahip kişiler üzerinde pek tavsiye edilmeyen bu uygulamalar, çoğu zaman kuru ciltler üzerinde karşımıza çıkmaktadır.

Diğer yandan masaj yağlarının uygulanması öncelikle masaj yöntemleri dahilinde uygulanmaktadır. Yani masaj yapılarak cilde sunulan masaj yağları kuru ciltlere karşı etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu masaj yağlarının cilt tipine uygun olup olmadığıdır. Eğer cilt tipine uygun olmayan bir masaj yağı kullanılırsa istenmeyen sonuçların meydana gelmesi oldukça muhtemel boyutlarda görülmektedir. Özellikle uzmanlar eğer bir masaj yağı ile cilt bakımı yapılmak isteniyorsa bu yağın cilde uyum sağlaması gerekmektedir. Çünkü yağlı ciltlere masaj yağı ile yapılan uygulamalar bu cilt tipini daha yağlı bir konumda getirmekte ve cildin daha fazla yağlanmasını sağlamaktadır.

Diğer yandan cilde yapılan masaj yağı uygulamaları herhangi bir sebze ya da fındık yağı ile gerçekleştirilebilir. Bunun yanında sizin tarafınızdan seçilen masaj yağları cildin beslenmesine ve nemlenmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca yağlar konusunda dikkat edilmesi gereken bir konu da normal yağların cilt üzerinde ki gözenekleri tıkaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle normal yağlar yerine doğal yağların kullanılması öncelikli bir durum olarak görülmektedir. Çünkü doğal yağlar gözenekleri açmakta ve dolaşımı hızlandırmaktadır. Vücudun herhangi bir yerine dokunulduğunda dolaşımın aktif hale gelmesi genelde gerçekleşen bir durum olmaktadır. Bu nedenle masaj yağlarının masaj halinde yapılması dolaşımı etkileyen en önemli oluşumlardan biridir. Ayrıca cildin beslenmesi ve doğal yağ üretimine de katkılar sağlamaktadır.

Son olarak yağ masajı uygulamasında unutulmaması gereken bu uygulamanın kuru ciltler üzerinde yapılması olmaktadır. Eğer siz de etkili bir cilt bakımı uygulaması gerçekleştirmek istiyorsanız, masaj yağı uygulaması ile bunu gerçekleştirebilir ve cildinizde istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Paylaşın

Views
  16.064

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.973

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.