7 ay önce
7 ay önce

Çörek Otu Kaç Kalori

1 çorba kaşığı çörek otu kaç kalori: Çorba kaşığı yaklaşık olarak 10 gramdır. Bu da 38 kalori(kcal) değerindedir.

Çörek Otunun besin değerleri

100 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 44.24(g)
100 gramı ne kadar Protein içerir: 17.80(g)
100 gramı ne kadar Yağ içerir: 22.27(g)

Çörek Otu Kilo yapar mı: Alternatif tıbba ve doğal tedaviye ilgi her geçen gün artış göstermektedir. Şayet ki kilo vermek istiyorsanız 1 çay kaşığını ağzınızda güzel bir biçimde öğüterek tüketiniz. Eğer şişmanlamak istiyorsanız 1 çay kaşığını bal ile karıştırarak yemeklerden sonra tüketiniz. En önemli konu ise bu tür alternatif tedavilerden faydalanırken doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz.

Çörek Otu Faydaları ve Zararları neler: Bu baharat çeşidi bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar. Kemik iliği ve bağışıklık hücrelerini arttırdığı araştırmalar sonucu tespit edilmiştir. Antioksidan özelliği nedeniyle vücutta barınan zararları oksitleri atmaya yardımcı olmaktadır. İltihap oluşumunu engelleyici etkiye sahiptir. Prostat ve meme kanseri riskini yavaşlatıcı etkisi vardır. Karaciğeri korur. Kandaki şeker miktarını düşürür. Alerjik rahatsızlıklarda kullanılabilir. Mide zarının tahriş eden etkenlerden korur. Kalp sağlığını korunmasına yardımcı olur. Damar hastalıklarını önleyici bir etkisi bulunur. İdrar sökücü özelliği sayesinde safrayı rahatlatır. Hazmı kolaylaştırır. Çocuklarda özellikle sinir, deri hastalıklarında, astım ve alerji gibi sorunlara iyi gelmektedir. Romatizma, şeker hastalığı ve kalp hastalıklarına iyi gelir. Diş ağrılarına karşı başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Paylaşın

Views
  16.100

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.986

  Oğluma Güzel Sözler

  3.257

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.