7 ay önce
7 ay önce

Damla Sakızı Kaç Kalori

1 adet(orta) damla sakızı kaç kalori: Tanesi yaklaşık olarak 3 grama denk gelmektedir. Bu da 0 kalori(kcal) değerindedir.

Damla Sakızının besin değerleri

120 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 0.00(g)
120  gramı ne kadar Protein içerir: 0.00(g)
120  gramı ne kadar Yağ içerir: 0.00(g)

Damla Sakızı Kilo yapar mı: Besin değeri açısından oldukça düşük olan bu baharat çeşidi sadece ülkemizde üretilme ve oldukça yararlıdır. Fazlalıklarından kurtulmak isteyenlerin tüketmelerinde sakınca bulunmamaktadır. Dengeli olarak yenildiği sürece zayıflamaya yardımcı olur. Aynı zaman da muhallebi ve tatlı çeşitlerinde kullanılmaktadır.

Faydaları ve Zararları neler: Kısırlık sorunu yaşayanlara etkisi bulunmaktadır. Bronşları ve nefesin açılmasında etkilidir. Diş problemlerinin çözülmesinde etkisi vardır. Antiseptik özelliği sayesinde ağızda oluşan kokuyu önler. Dişlerin korunmasını sağlamaktadır. Kabızlığı ve mide rahatsızlıklarını giderir. Bağırsakta gaz oluşumunu engeller . Gözlerde meydana gelen bozuklukların ve belde gelişen rahatsızlıkların önüne geçer. Göğüs hastalıklarına iyi geldiğini, idrar söktürücü bir etkiye sahip olduğundan böbreklere de faydası olduğu ortaya çıkmıştır.

Paylaşın

Views
  15.753

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.864

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.