7 ay önce
7 ay önce

DDR 4 VE DDR3 Farkları

DDDR4’ler tam 5 senedir geliştiriliyordu ve bu yılın sonuna doğru nihayet çıktı! Peki bu kadar beklememize sizce değdi mi? DDR4’ün DDR3’ten ne farkları var?

1- Bant genişliği %50 oranda genişledi. Yani veri yolu 2 katına çıktı. Artık DDR4 ramler daha hızlı veri transferi yapabilmekte.

2- %35’e varan bir oranla daha az enerji üretecek. Yani daha az ısınacaklar bu yüzden bozulma ihtimalleri ise düşecek.

DDR3: 800/2133MT/s hızına sahip ve 1.5 voltaj kullanıyor.
DDR4:

2133/4266MT/s hızın sahip ve 1.05 voltaj kullanıyor.

Ek olarak; DDDR4 ler DDR3 tarzı RAM’lere göre daha stabil çalışmakta. Yani daha az sorun çıkartacak. Oyun tutkunları olarak fiyat performans verimi almazsınız haberiniz olsun.

Paylaşın

Views
  16.063

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.973

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.