7 ay önce
7 ay önce

Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma

‘Yüzyıllarıdır kadınların güzellik tutkuları yüzlerinin pürüzsüz ve beyaz olmasına bağlıdır. Beyaz yüzün masumiyet sempatiklik ve tatlılık ifade edildiğine inanılır ve bunun için tonlarca yöntem uygulanır. Size vereceğim ve uzmanlardan tarafından tavsiye edilen 3 doğal yöntem sayesinde daha beyaz ve daha göz alıcı yüze kavuşacaksanız.’

Beyaz tenli kadınlara her türlü makyaj ve saç yakışır. Bu yüzdende sağlıklarına zararlı olacağını dahi düşünmeden herşeyide uygularlar. Örneğin Helenistik dönemde kadınlar tenlerinin beyazlaması uğramasına tebeşir tozunu, alçı maddesine yüzlerine uygularlarmış.

Gelişen teknoloji ve çağımızın gereklerine bağlı olarak birçok marka bu yönde ürün ortaya çıkarmaya başlamıştır fakat ne kadar sağlıklıdır bilinemez. Kimyasal maddeler her zaman içerisinde kanserojen madde bulundurur. Bu nedenle en sağlıklısı evde hazırlayacağımız yüz ve cilt beyazlaştırıcıyı kullanmak hemde daha az maliyetle ve daha verimli sonuç.

Kurutulmuş Portakal Kabuğu Ve Yoğurt

Herkesin elinin altında kolayca bulabileceği portakal kabuğu ve yoğurt ile kür yapmak çok kolay. Sadece yapılması gerek tek şey portakal kabuğunu güneşte kurutmak. Kurutulan portakal kabuğunu rendeleyip yoğurt ile karıştırın ve yüzünüze sürün.

3-5 Dakika beklettikten sonra yıkayın bu yöntemle cildinizdeki lekelerden kurtulacak ve daha beyaz bir yüze sahip olacaksınız.

Süt, Bal, Limon Suyu

Bu yöntemde ise süt, bal ve limon suyundan birer kaşık alın ve iyice birbirine karıştırın ve bunu yüzünüze uygulayın 20-30 dakika bekletip bol su ile yıkayın bu yöntem sayesinde hem cildiniz beyazlayacak hemde daha yumuşak bir yüze sahip olacaksınız.

Salatalık Suyu Ve Limon Suyu

Uygulanması ve yapımı kolay bir başka yöntem ise salatalık ve limon suyunun birbiri ile uyumu. Yapmanız gerek tek şey 1’er tatlı kaşığı salatalık ve limon suyunu bir kapta karıştırıp bu karışımı yüzünüze uygulayıp 15-20 dakika sonra normal suyla yıkamak.

Salatalık ayrıca yüzde bir ferahlık ve yumuşama hissi verecektir.

Paylaşın

Views
  15.134

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.679

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.