7 ay önce
7 ay önce

Dudak Makyajının İncelikleri

Kadınlar için yüz bölgesindeki en önemli bölgelerden biri olan dudaklar, makyaj konusunda da farklı uygulamalar ile karşımıza çıkmaktadır.

Şimdi sizlere dudaklara uygulanan bazı makyaj stillerini ve dudak makyajı sırasında karşılaşılan problemlerin çözüm yollarını aktaracağız.

İlk olarak dudaklardan taşan ruj ile başlayalım. Eğer sürdüğünüz ruj dudaklarınızı dışına taştıysa, taşan kısımları bir çubuk yardımı ile temizleyebilir ve daha sonra çubuğun üzerine biraz fondöten sürerek lekeleri kapatabilirsiniz. Tabi bunun yanında pudra sürmeniz de yine bu işleme destek olacaktır. Son olarak rujunuzu yenileyerek karşılaşılan probleme bu şekilde destek olabilirsiniz.

Ruj sürerken kalıcılık sağlamak isterseniz yapmanız gereken dudaklarınıza bir parça fondöten sürmek olacaktır. Fondöten sürdükten sonra biraz da pudralama yaparak dudaklarınıza sürmek istediğiniz ruju uygulayın ve bir kat sürmeye dikkat edin. Bunun yanında fazlalıkları almak içinse iki dudağınızın arasına bir mendil yerleştirin ve ardından dudaklarınızı kapatarak fazlalığı mendilin üzerine bırakın ve ardından da ikinci katı uygulayın. Bu şekilde rujunuzu kalıcı bir hale getirebilirsiniz.

Dudaklarınızda doğal bir görünüm sunmak içinse yapmanız gereken  doğal kırmızı tonlarda bir ruj seçmenizdir. Ruju sadece alt dudağınıza sürerek birbirini üzerine kapatmanız ve üst dudağınıza bulaşan ruju parmak uçlarınız ile hafifçe yaymanız doğal bir görüm elde etmenize yetecektir.

Dudaklarınıza istediğiniz şekilleri vermekte mümkündür. Bunu yapmak için örneğin dudaklarınızı ince göstermek istiyorsanız dudaklarınıza ilk olarak hafifçe bir fondöten uygulaması yapın. Ardından dudaklarınıza uygun bir renkte olan dudak kalemi kullanarak üst dudağınızın doğal çizgisinin hemen alt kısmından, alt dudağınızın ise üst kısmından çevreleme yapın. Bunun sonucunda ise sürdüğünüz çizgilerin dışına çıkmadan rujunuzu sürmeye başlayın. Ayrıca ince bir dudak için mat renkler kullanın ve ruju bir fırça yardımı ile dudaklarınıza sürdüğünüzde daha etkili sonuçlar elde edeceğinizi unutmayın.

Dolgun dudak görünümü içinse öncelikle dudak renginize uygun bir dudak kalemi ile dudaklarınızın doğal çizgisi üzerinden geçin. Bu dudak çizgisi içerisinde rujunuzu tamamen uygulayın, bunun yanında parlak ve açık renkler kullanmaya özen gösterin. Çünkü koyu renklerin dudak hacimlerinde küçük boyutlar ortaya çıkardığını unutmayın. Bu yüzden dolgun dudaklar için parlak renkler kullanmanızda fayda var.

Paylaşın

Views
  16.105

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.986

  Oğluma Güzel Sözler

  3.258

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.