6 ay önce
6 ay önce

Egzersiz ve Boyu Uzatma Yöntemleri

Egzersiz ile boy uzatmak artık günümüzdeki birçok spor uzmanı ve eğitmeni tarafından tavsiye edilen boy uzatma yöntemlerinin başında gelmektedir. Boy uzamasında genetik faktörlerin dışında çevresel faktörlerin de öneminin büyük olması açısından egzersizler oldukça önem taşıyor. Egzersizler genellikle evde uygulanan boy uzatma yöntemleri arasında yer almaktadır.

Egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenler ise spor eğitmenleri tarafından listelenmiş olan egzersizleri yapmak. Bu egzersizleri yaparken aynı zamanda beslenme, diğer sporlar ve boy uzamasında etkili olacak yöntemleri uygulamak olmalıdır. Bu egzersizleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Sırt Esnetmek
Yüzmek
Yüksek hızda koşmak
Baş aşağı asılmak

Sırtı esnetmek ve omurganın gerilmesini sağlamak amacıyla kedi duruşu, köprü hareketi ve süper kobra hareketi yapılabilir. Yüzmek omurganın ve bacakların uzamasında en iyi yöntemlerden birisidir. Yüksek hızda koşmak sürekli ayakların açılmasını ve omurganın esnemesini sağladığı için oldukça etkilidir. Baş aşağı asılmak da boy uzamasında etkilidir. Fakat baş aşağı asıldığınızda dikkat edilmesi gerekenlerden birisi fazla kalmamak ve dinlenerek bu hareketi yapmaktır.

Paylaşın

Views
  11.946

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.448

  Oğluma Güzel Sözler

  2.176

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.523

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.480

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.