6 ay önce
6 ay önce

Egzersizlerle Boy Uzatma

Boy kısalığı ülkemizde görülen en büyük sorunların başında gelmektedir. Genellikle bu sorun genetik faktörlere bağlı olarak anne ve babadan kaynaklı olarak bilinmektedir. Fakat çevresel faktörler olan spor yapmama, düzensiz beslenme, uyku gibi birçok durumun da etkisi olmaktadır. Bu yüzden boy uzaması her yaşta az da olsa olabilir.

Boy uzatmak için uzmanların ve spor eğitmenlerinin tavsiyelerine bakacak olursak; Yay hareketi boy uzatmasında en etkili hareketlerden birisi olarak bilinmektedir. Elleri kalçanın üzerinde tutup başınızı mümkün olduğu kadar öne eğmeye dizlerinizi bükerek çenenizle göğsünüzü kapatmaya çalışın. Her tekrarı 4-8 saniye arası süren bu hareketi yorulana kadar uygulayın.

Boy uzatmada en etkili yöntem hiç kuşkusuz uzmanların da tavsiyeleri arasında olan asılmak yani asılı kalmaktır. Bu hareket ile oldukça verimli sonuçlar alınabilir. Fakat asılma hareketini yanlış yapmak kazalara yol açabilir. Bu nedenle spor salonlarında veya tavsiye edilen spor aletleri ile asılma hareketini günde 30 dakika yaptığınız taktirde boyunuz önemli ölçüde uzayacaktır.

Paylaşın

Views
  11.941

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.444

  Oğluma Güzel Sözler

  2.174

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.522

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.480

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.