7 ay önce
7 ay önce

Elektriklenen Saçlara Çözüm

Devamlı elektriklenen hacimsiz saçlarla başınız dertte mi öyleyse sizler için araştırdığımız önerilere dikkat edin.

Hacimsiz saçların nedeni ince telli saçlardır. İnce saçlar genetik bir mirastır. Doğru kullanılan saç bakım ürünleri saça hacim katar ancak kullanılan kombinasyon doğru olmazsa sönük saçlara neden olur.

Saç bakım ürünü alırken etiketleri inceleyip içeriğinde polyquaternium maddesi olup olmadığını kontrol edin. Saç telinizin kalınması için gerekli olan hafif polimerlerin olması gerekli. Saçları pürüzsüzleştiren ve düzleştiren ürünlerden kaçının.

Karışan saçlarınızı hafif bir saç kremiyle nemlendirerek açabilirsiniz. Saç kremi kullanmak istemiyorsanız duş öncesi de saçlarınızı taramalısınız.

Uzmanlar dolgun saçlara kavuşmak için saç köpüğünün gerekliliğine inanıyor. Küçük bir top boyutunda saç köpüğünü nemli saçlarınıza kökten uca doğru uygulayarak taramanızı öneririz.

Saçlarınızı orta ısıya ayarlı makineyle başınızı öne eğip fön çekerek kurutun. Ardından geriye attığınız saçlarınızın uçlarını fırça ile düzeltin. Saçlarınızı hacimlendirmek için saçlarınızı ince yatay tutamlara bölüp orta incelikte bir maşa ile sarın. Saçlarda nemli hava kaldığı zaman elektriklenme olur.

Doğal Yöntemler

2 çorba kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı deniz tuzu, yarım kahve fincanı kadar soya yağı ile 1 tatlı kaşığı elma sirkesini benmari yöntemine göre ısıtın. Benmari yöntemi ile ısıtılıp hazırlanan bu saç maskesini saç diplerinize aynen boya sürer gibi sürün ve masajla saç diplerine iyice yedirin. Daha sonra saçlarınızı streç film ile sarıp 2 saat süresince bu maskeyi saçınızda bekletin.

Paylaşın

Views
  15.217

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.639

  Oğluma Güzel Sözler

  3.025

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.138

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.686

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.