6 ay önce
6 ay önce

Emekli Kredi Yaş Sınırı

Nakit para, hayatın her aşamasında insanlar için bir zaruret olabilmektedir. Bu zaruret, kimi zaman emeklilik döneminde de insanı bulabilir. Peki, bu şekilde bir durum ortadayken kredi çekmek isteyen bir vatandaş bu isteğini yerine getirebilir mi? Yani yaş sınırından dolayı emeklilere bankalar tarafından kredi veriliyor mu?

Öncelikle, bankaların emeklilere de kredi verdiklerini belirtmekte fayda vardır. Ancak bazı düzenlemeler ile bu işlem kısıtlanmıştır. Bundan dolayı bankalar, emeklilere kredi verirken birincil kriter olarak yaşı değerlendirmektedirler. Bu yaş sınırı, her bankaya göre değişkenlik gösterse de genelde 65 ila 75 yaş arası olarak değerlendirilmektedir.

Her bankanın emekli kredi yaş sınırı özelliklerine göre değişen kredi ürünleri de mevcuttur. Örneğin X Bankası, otuz altı aya kadar vadeli ve indirimli faiz oranı ile emeklilere kredi vermektedir. Hatta bu bankanın, üç ayda bir maaş alan kamu emeklileri için düzenlemiş olduğu özel üç ayda bir öde ürünleri de mevcuttur. Emekli kredilerinin genelde otuz bin liraya kadar verildiğini de belirmemiz gerekmektedir.

Emekli kredisi başvurularında genelde bankalar hiçbir belge istememektedirler. Bunun yerine sadece nüfus cüzdanınızın, adresinize doğrulayacak bir kanıt ve ekmekliliğinize ait belge ile bankalara başvuru yapabilirsiniz. Bu tür kredi başvurularında bankalar, aynı zamanda emekli maaşlarını da kendi bünyelerinde yatırılmasını teklif etmekte ve bu şekilde kredi geri ödemelerinde müşterilerinin kolaylık sağlamalarını hedeflemektedirler.

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.