6 ay önce
6 ay önce

Emekli Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Herhangi bir kurumdan emekli olan Türk vatandaşlarının, bankalardan kredi çekme olanakları bulunmaktadır. Ancak bu olanak, her bankaya göre değişkenlik gösteren bir yaş sınırı ile sınırlandırılmıştır. Bankalar, kredi başvurusunda bulunan emekliler için en fazla 65 ya da 75 yaş arası bir sınır belirlemişlerdir. Bu sınırlar dahilinde birçok banka, emekli bireylere kredi kullanma hakkını tanımaktadır.

Peki, emekli ne kadar kredi çekebilir? Bu sorunun cevabı da bankalara göre değişiklik gösterdiğinden, dilerseniz örnekler ile konuyu açıklamaya çalışalım:

Emekli maaşınızın on beş katına kadar kredi kullanmanıza müsaade etmektedir. Bu banka, kredi ödemelerinizi maaş döneminize ya da sıklığınıza göre ayarlayarak kolay bir geri ödeme planı çıkartmaktadır.  Tüm bu bankalar, emekliler için muhtelif kampanyalar da düzenlemektedir.

Paylaşın

Views
  15.210

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.636

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.