En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri

Evin her odası gibi mutfaklar da artık tasarım harikalarına dönüşmüş durumda. Yeni yapılan bina ve evlerde mutfaklar zamanın şıklığına uyacak şekilde dizayn ediliyor, buna gerek ışıklandırma gerekse gergi tavan ve duvarlarla vurgulama yapılabiliniyor.

En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri konusunda önce mekanın iyi incelenmesi gerekir. Nasıl ki çok küçük bir mutfağa kırmızının ve siyahın bol olduğu bir tasarım yapılamazsa, çok büyük bir mutfağı da tek renk ve tek tip dolaplardan oluşturmak haksızlıktan başka bir şey değildir. O yüzden önce bir ana renk belirlemek gerekir. Seçim yaparken sizi en çok rahatlatacak olan rengi seçebilirsiniz. Daha sonrasında da ya ton sür ton tekniğiyle aynı rengin farklı yansımalarını kullanabilir ya da ikinci bir renk olarak örneğin beyaz üst dolaplara siyah alt dolapları ekleyerek zıt bir kompozisyon yaratabilirsiniz.

En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri için bir başka kıstas da yaş ortalamasıdır. Örneğin, 20 – 30 yaş aralığı için canlı renkler tercih edilirken (yeşil, mavi, fuşya, kırmızı vs.) yaş aralığı biraz daha yükseldikçe krem, bej ve griye dönüş başlıyor. Hatta durum öyle ki yaş aralığı 50 ve yukarısını içine alan grupta tercihler genelde sadece kahverengiden yana oluyor.

Kısacası, bu renkler evin içinde yaşayan insanların yaş ve tercihlerine göre belirleniyor.

 

Muhteşem bir mutfağa yürümekten daha iyi bir şey yok. Bu gerçekten evin kalbidir ve hemen hemen herkesin gittiği her yerde mutfakta her zaman biter. 2018’de mutfağınızda bazı güncellemeler yapmayı planlıyorsanız, Yeni Yıl’da denemek için en sevdiğim mutfak trendlerini kontrol etmek için sayfayı aşağı kaydırın.

 

# 1. Yeşil Dolaplar
Avcı Yeşillikleri için Derin Zümrütler 2018 yılında mutfak dolaplarına çıkıyor ve yakın zamanda uzaklaştıklarını görmüyorum.

 

Büyük Mutfak Koyu Yeşil Mutfak Dolapları

Studio McGee’nin Vineyard Parade Home’ları için yaptığı bu Büyük Mutfak , mekanı aydınlatmak için beyaz duvarlar, backsplash ve tezgahlarla mekanın geri kalanını basit tutar.

 

Yeşil Trend

Studio McGee , Yeşil Trend’i de bu versiyonda muhteşem bir şekilde yapıyor. Sadece küçük dolaplarda kullanmak ve bu küçük mutfak ışığını ve parlaklığını korumak için Beyaz üst dolaplarla eşleştirin. Trend siyah ve beyaz desenli çini ile eşleştirme, vintage hissini koruyor.
# 2. Pirinç Donanım
İlk başta, pirinç donanım trendiyle gerçekten yatmadım. Çok hızlı bir şekilde tarihlenmiş olabileceğini düşündüm, belki de kendi evim şu anda doksanlı yıllarda tarzı olan eski parlak pirinç görünümlü kapı kolları ile doludur. Daha çok pirinç donanımını doğru şekilde kullandığını gördüm ve biraz kendim kullandım. Hızla büyüdüm. Modern bir his verirken çok zarif görünmek için bir alan geliştirir düşünüyorum. Aynı zamanda birçok farklı renkte kabine ile iyi görünüyor.

Pirinç Donanım

 
Sıcak Pirinç tonları güzelce eşleşir, böylece beyazları sıcak mavi tonlardan ve beyazları ve hemen hemen herşeyi renklendirir.

 

pirinç armatürlere ve lamba tezgâh

 

Sizin tasarladığınız bu mutfak , pirinç bardak çekme ve topuzlara sahiptir ve pirinç armatürlere ve lamba tezgâhlarına bakmaktadır.

 

Pirinç Kampanya tarzı dolap çeker

Kampanya stili, Rejuvenation’dan gelenler gibi her tür mutfağa zarif bir stil katıyor.

pirinç donanım takımı

Schoolhouse Electric’in bu pirinç donanım takımı, her tür mutfak için bulabileceğiniz birçok farklı profili gösterir. Ve eğer bana benziyorsan ve pirinçten yapılmış bir hırdavat arıyorsan, parlak bir pirinç yerine fırçalanmış ya da antika bir pirinç deneyin, Çok daha bağışlayıcıdır.
 
3.. Kalın Kare Kenarlı Tezgah
Birkaç yıl önce bana mutfakta ne istediğimi sorsaydınız ogee kenar mermer tezgahı dedim. Şimdi modern profil kare bir kenar ve daha kalın olan daha iyi.

Kalın Kare Kenarlı Tezgah

Atlanta Homes Dergisi’nde yer alan bu Donanma Adası , mutfağın diğer alanlarından daha kalın bir tezgah tezgahına sahip.

Donanma Adası

 
Atlanta Homes Magazine’de yer alan bu mutfak , modern gri ahşap dolaplarda kalın mermer tezgahlara sahiptir.
4.. Ahşap ve Metal Sele Tabureleri
 Bu Çiftlik Evi tarzı dışkılar bir ada altına sıkışmış ve parlak bir mutfağa doğal bir element katmaktadır.
Metal Sele Tabureleri

 

Bu eyer tabureleri, Elements of Style tarafından bu gri mutfağa renk ve doku çeşitliliği katmaktadır .

Elements of Style

West Elm tarafından üretilen Alden Stool , bir çiftlik evi veya glam modern alanı için mükemmel bir doğal ahşap kaplama ve 4 ayaklı bir metal tabana sahiptir.

Alden Stool

AllModern’in sırt sırtaşı bu versiyonu da doğal bir ahşap kaplamaya sahiptir, ancak U şekilli ayakları ile herhangi bir zemin tipinde kaymayı kolaylaştırır.
5.. Vintage Tarz Serileri
2018’e girecek son mutfak trendi benim mutlak favorim Vintage Style Ranges. Bu klasik görünümlü aletler geleneksel veya modern bir eve uyum sağlar ve geniş bir renk yelpazesinde bulunabilir.

Vintage Tarz Serileri

Atlanta Homes 
Bu Siyah ve Altın serisi, sade beyaz dolaplara, mutfak tezgahlarına ve beyaz balıksırtı backsplash’e karşı mutfağın en önemli noktası haline geliyor.

 

beyaz versiyon

Vintage Style Range’in bu beyaz versiyonu, Boxwood Avenue’nin tek renkli bir çiftlik evi mutfağına ince detaylar veriyor .

 

2018 için bu trend

 

2018 için bu trendleri seviyor musun? Yenilemenizde hangisini deniyorsunuz?