Erkekler İçin Kısa Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Erkekler İçin Kısa Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır’ın ilk adımı harika kesilmiş bir saçtır. Bunun için bukleleri yönetilebilir hale getiren ve harika görünen özel saç modelleri  yapabilen bir salon en iyi seçenek olabilir.

Kıvırcık saçları kısa tutmak, en çok yaklaşık iki inçlik stil verme sürenizi azaltmaktadır. Kıvırcık erkek saçı tarzı yapma konusunda daha fazla ipucu:

1. Şampuandan Ayrılın

Kıvırcık saç kuru olmaya eğilimlidir, çünkü doğal yağlar saç derisinden köklere doğru zor bir zaman geçirir. Şampuan saçları kurutur ve bu yüzden şampuanlamayı haftada bir kez yapın. Sülfat içermeyen veya kıvrılmaya özgü bir formülü tercih edin.

2. Güçlendirme + Koşullandırma

En iyi şekilde görünmek için, buklelere nem katılması gerekir. Şampuanınıza uyan birini alın, ancak saç iplerine oturtmaya konsantre olarak bunu her gün kullanın.

3. Fırçalayın

Duştan sonra havluyla hafifçe vurun. Sert davranmayın. Saç dökülmesi, ona zarar verir ve kaçınmaya özendiren bir şeyi kıvırmaya teşvik eder. Eski bir t-shirt havlu yerine tercih edilebilir. Lifler ve sıkı örgüsünden kaynaklı.

4. Tarak yok

Fırça veya tipik tarak kullanıyor musunuz? Hiçbir düğüm yoksa, devam edin ve parmaklarınızı kullanın. Biraz sapmaya ihtiyacınız varsa, herhangi bir bim mağazasında bulunan geniş bir diş tarağı kullanın.

5. Ürün

Son adım ürün eklemektir. Stilistinizden bir öneri isteyin veya en iyi olanı bulmak için deneme yanılma yöntemini kullanın. Ürünü biraz avuç arası ısıtın, ancak çok fazla değil – bukleler tartılır ve yağlı görünecektir. Saçları eşit derecede dağıtmak için sürün. Sonunda havanın kurutmasına izin verin ve bitirdiniz!