5 ay önce
5 ay önce

Erkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Erkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

 

Uzun saçlar bildiğimiz gibi erkeklerin en büyük hayallerinden biridir ve çokta popülerdir. Saç uzatmak çoğu kişi için kabus olabiliyor. Saç uzatmak için büyük bir emek ve bayada sabır ister. Bu süreçte saçlarınıza bakım yaparken çok dikkat etmeniz gerekir. Bizde size bu durumda elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmanız için size bu konuda yardımcı olacağız.

                                                                 Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Bakımı:

Uzun ve sağlıklı bir saç modelinizi tercih etmeden önce yapacağınız ilk şeylerden biri bildiğimiz gibi saç bakımıdır. Saçlarınızın parlak ve iyi görünmesini, sağlıklı görünmesi saçlarınız için en önemli bakımdır.

Saç uzatırken gerekli maddeler. Bu maddeleri uygularken iyi bir sonuç alacağınızı ümit ediyoruz.

1-Saçlarınızı fazla taramayın.

2-Fön makinesini yüksek sıcakta pek kullanmayın saçlarınızı kurutabilir.

3-Saç şekillendirmek için yüksek sıcaklık veren cihazlardan kaçının.

4-Saçlarınız ıslakken taramayın.

5-Saçlarınızı boyatmayın doğal saçlar diğer saçlara göre daha parlak ve daha sağlıklıdır.

6-Saçlarınızı haftada en az iki defa kaliteli bir şampuanla yıkayın.

7-Saç derinize ellerinizi kullanarak belli aralıklarla masaj yapın.

8-Mümkünse saçlarınız için saç düzenleyici ürünler kullanın.

Şekillendirme:

Saç bakımımızı yaptıktan sonra yapmanız gereken şey iyi bir saç modeli seçmek ve saçlarınızı bu modele göre şekillendirmek olacaktır.

Saç modelimizi seçtikten sonra yapacağımız ilk iş ne kadar uzatmamız gerektiğine karar vermelisiniz bu konuda kuaförden yardım alabilirsiniz. Saç uzatırken iki haftada bir kuaförünüzü ziyaret ederek saçlarınızın gidişatını kontrol etmeniz gerekir.

Kuaförünüzü ziyaret ederken saçlarınız kötü gösteren kırıklarınızı aldırıp saçlarınızı daha parlak gösterir ve sağlıklı olmasında iyi bir adım atmış olabilirsiniz.

Paylaşın

Views
  10.984

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  4.972

  Oğluma Güzel Sözler

  1.927

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.402

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

  1.253

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.