7 ay önce
7 ay önce

Etli Lahmacun Kaç Kalori

1 porsiyon etli lahmacun kaç kalori: Hamur işinin et ile buluşmasıyla ortaya çıkan damaklarda enfes bir tat bırakan lahmacunun besin değerleri bir hayli yüksektir. Özellikle de kilo kontrolü yapanların tüketimi konusunda bilinçli olmalarında yarar vardır. Bir porsiyon etli lahmacun(120 gramında) 242 kalori vardır. Gramajın iki katı kalori değerine sahip olan lahmacun vitamin ve mineral bakımından zengindir. Bir orta boy lahmacun yediğinizde aldığınız kcal miktarını eritmek için yaklaşık 30-35 dakika merdivenden inip çıkmak gerekir. Ara öğünlerde tükettiğiniz de bile yanında bol miktarda ayran ve yeşillik yiyerek lahmacun oranını azaltın.

Etli Lahmacunun Besin Değerleri;
120 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 23.9(g)
120 gramında ne kadar protein vardır: 11.9(g)
120 gramında ne kadar yağ vardır: 11.5(g)

Etli Lahmacun Kilo Yapar mı: Kokusuyla insanı cezbeden etli lahmacun kilo yapar mı? Kalorisi oldukça yüksek olan ve hamur işi grubuna giren ve çeşitli malzemelerle harmanlanan lahmacunu diyet yaparken tüketmek tavsiye edilmez. Genelde bu tarz besinler diyetisyenler tarafından önerilmez. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu tür besinlerden uzak durmanızda yarar vardır. Kötü bir yanı da hamurdan yapılmasıdır. Bilindiği hamur işleri kilo alımına etkisi olan başlıca etmenlerdendir. Tabi içerisine katılan et ve sebzeler insan sağlığına fayda sağlamaktadır.

Paylaşın

Views
  15.217

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.