7 ay önce
7 ay önce

Etsiz Çiğ Köfte Kaç Kalori

1 porsiyon(kase) etsiz çiğ köfte kaç kalori: Acılı ve acısız olarak çeşitli sosların lavaş arasında eklenip sevilerek tüketilen etsiz çiğ köfte köftelik bulgur ile yapılan ün kazanmış lezzetlerden bir tanesidir. Ülkemizin her yöresinde tüketilen bu lezzet aslında sanıldığı kadar masum değildir. Kalorisi yüksek olduğundan sağlıklı ve dengeli bir besinler arasında değildir. Bir porsiyon etsiz çiğ köfte(200 gramında) 420 kalori(kcal) eder. Bir adet(tane) etsiz çiğ köfte 30 gram olup 63 kalori eder.

Etsiz çiğ köftenin besin değerleri;
100 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 34(g)
100 gramında ne kadar protein vardır: 4(g)
100 gramında ne kadar yağ vardır: 7(g)

Etsiz Çiğ Köfte Kilo Yapar mı: Diyet esnasında bazı besinlerin kilo alımına etkisinin olup olmadığı merak edilir. Bu konu hakkında da uzun uzun araştırmalar yaparız. Etsiz çiğ köfte kilo aldırır mı, her yerde istediğiniz zaman da tüketilen çiğ köfte diyetlerde tüketilmesi tavsiye edilebilir. Mamul miktarlarda yenildiğinde kilo vermeye yardımcı olur. Ancak aşırı yenildiğinde göbek bölgesinde yağlanmaya neden olabilir. Hazırlanışı sırasında kullanılan baharatlar sayesinde vücudun metabolizmasını hızlandırır. Bu sayede vücuda daha fazla enerji depolar.

Etsiz Çiğ Köftenin Faydaları ve Zararları: Herkesin severek tükettiği bir besin olan çiğ köfte faydalı olduğu kadar zararları da vardır. Faydalı olmasının temel nedeni içerdiği baharatlardır. İçerdiği bulgur sayesinde bağışıklık sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlar. İsteğe bağlı olarak içerisine katılan isot baharatının da sağlığa oldukça faydalıdır. Zayıflama konusunda acı baharatların etkisi bir hayli fazladır. Bağışıklık sistemini güçlendiren etsiz çiğ köfte kansızlığı giderdiği gibi kan dolaşımını düzenler. Anti stres giderici bir gıda niteliğinde olan çiğ köfte damarlarının sertleşmesini önler.

Zihni açarak unutkanlığın oluşmasını engeller. Sinirsel nitelikten dolayı oluşan baş dönmelerinin oluşmasını engeller. İştahsızlık gibi şikayetlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bağırsak enfeksiyonlarına karşı vücuda güç verir. Bol miktarda C vitamini içeren etsiz çiğ köfte nefesi açarak solunum kolaylaşmasını sağlar. Kalp kaslarının kuvvet kazanmasına yardımcı olur. Kanın temizlenmesine yardımcı olur, kabızlığı giderir. Göğsü yumuşatarak cilde tazelik ve güzel bir görünüm sağlar. Kansızlığın giderilmesine yardımcı olan etsiz çiğ köfte cinsel istikrarın artmasına yardımcı olur.

Paylaşın

Views
  16.107

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.989

  Oğluma Güzel Sözler

  3.260

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.