7 ay önce
7 ay önce

Evde Siyah Nokta Temizliği

Pek çok kadının hatta pek çok erkeğin de sorunlarından biridir siyah noktalar. Yüzde oluşturduğu yağlanmaların dışında yaşattığı görüntü kirliliği de cabası. Siyah noktaların bir sonra ki seviyesi de sivilceler. Sivilce oluşumunu önlemek için siyah noktaları temizlemek oldukça önemlidir.

Öncelikle siyah noktaların neden oluştuğunu anlamak önemlidir.  Gün içinde biriken kir, yağlanma hatta yüzde kalan makyajlar da siyah noktaların oluşmasına neden olur. Bunun için sizlerle paylaşacağım birkaç siyah nokta temizleme tavsiyesine uyduğunuz taktirde siyah noktalardan eser kalmayacağını gözlerinizle göreceksiniz.

Öncelikle siyah noktaları temizlemek için gözenekleri açmanız gerekiyor. Bunun için herkesin bildiği kolay bir yöntem olan buhar banyosu yeterli olacaktır. Buhar banyosu oldukça kolay bir yöntem bir tencerenin içini suyla doldurun kaynatın hatta kaynayan suyun içine birkaç dal taze nane koyarsanız kendinizi daha ferah hissedersiniz. Kaynayan suyu önünüze alın bir baş havlusuyla etrafınızı kapatıp bir 5 dakika kadar buharın içinde kalın.  Başınızın etrafına havlu kapatmanızın sebebi, buharın etrafa kaçmasını önlemektir.

Bu işlemin sonunda gözenekleriniz tamamen açılmış duruma gelecektir. Artık siyah noktaları temizlemek oldukça kolay olacaktır. Yalnız siyah noktaları elinizle sıkmak çok yanlış olacaktır. Elinizle sıkacak olursanız yüzünüzde iz kalabilir. Elinizle sıkmak yerine bir tükenmez kalemin içinden çıkaracağınız çubuk yardımıyla siyah noktanın üzerine hafice bastırdığınızda siyah noktaların kolayca çıktığını göreceksiniz. Kolayca çıkmayan sivilceleri kesinlikle zorlamayın. Bırakın kalsınlar ikinci bakımınızı yaparken onlarında kolayca çıkacağını göreceksiniz.

Paylaşın

Views
  16.105

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.986

  Oğluma Güzel Sözler

  3.258

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.