7 ay önce
7 ay önce

Google ile para kazanın

Web sitenizden nasıl para kazanabileceğinizden bahsedicem. Daha doğrusu para kazanabileceğiniz yollardan en çok kullanılan google adsense’ten. Yazıda google adsense yapısını az çok bilen kişilerden bir blog açmış fakat para kazanmak adına ne yapacağını bilmeyen google adsense hakkında bir fikri olmayan kişilere kadar herkese hitap eden içerik bulabileceksiniz.

Kolay para kazanmak herkesin hayallerini süsler. İnternetten oturduğunuz yerden para kazanmak kulağa ne kadar da hoş geliyor. Tabiki internetten para kazanmak göründüğü gibi kolay değil. Fakat eğer bir blogunuz veya bir legal web siteniz var ise google ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. İlk önce google adsense nedir kısaca bahsedelim. Yayıncılar ile reklamverenleri bir araya getiren bir organizasyon. Sitenize yerleştirdiğiniz reklamlardan tık başına gelir elde ediyorsunuz. Bunun oranı değişebiliyor adsense sitenize eklediğiniz kod ile ne kadar gezildiğini reklama tıkladıktan sonra gittiği sitede ne kadar gezildiğine kadar çok büyük bir istatistik tutabiliyor.

1.İçerik Oluşturun

Boş bir domain adresi ve hosting alarak işe başladınız acele etmeyin adsense ile para kazanmak için daha çok yolunuz var. Web sitesini açar açmaz para kazanmak mümkün değil. Seo başlı başına bir konu olsada kısaca özgün içerik oluşturmanın seo (google optimizasyonu, google aramalarında üst sıralara çıkma) üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Tamamen özgün ve 300-400 kelime üzeri içerik oluşturursanız google üzerinden gelen ziyaretçileriniz artacak doğal olarak web sitenize gelen ziyaretçi sayısı da artınca. Google adsense ile para kazanmaya başlayabileceksiniz. Sitenizin içeriği 50-60 dan aşağı olmamalı tabi bu tahmini bir rakam çok yeni veya çok az içerik olan sitelerin çoğunda adsense kayıt sırasında siteniz yapım aşamasında kabul edemiyoruz hatası alabilirsiniz.

2.Hadi Başlayalım Google Adsense Kayıt

Google adsense sitesi üzerinden kayıt olabilirsiniz kayıt adımları çok kolay fakat adsense koşullarına uygun sitenizi göndermelisiniz. Sitenizde içerik az olması, zararlı içerik bulunması, illegal içerik bulunması sitenizde ban sebebi olabilir. Eğer bu koşullara siteniz uygunsa kayıt için giriş yapabilirsiniz. Karşınıza bir form gelecek formu eksiksiz olarak doldurun. En geç 15 gün içinde onay veya red mesajı alacaksınız forumlarda sitesini adsense kayıt ettiremeyen. Bu kayıt işlemini parayla onaylatabileceğini söyleyenler oluyor. Bunlara hiç gerek yok eğer siteniz eksiksiz ise onay mailinizi alıp adsense ile internetten para kazanmaya ilk adımı atmışsınız demektir.

3.Kodları yerleştirin ve kazanmaya başlayın

Onay aldıktan sonra adsense arayüzüne giriş yapıp reklam kodlarını alabilirsiniz. Kodları aldıktan sonra sitenizdeki yerleşimine çok önem verin kullanıcıyı yanlışlıkla tıklamaya yöneltecek yerlere koyarsanız engellenebilirsiniz. Temiz bir şekilde dikkat çeken yerlere koymanız gerekli. Kodları ilk yerleştirdiğinizde reklam görünmemesi gibi bir sorun çıkabilir. Merak etmeyin 5-10 içinde çerezleri temizleyip sitenize tekrar giriş yapın reklamlar görünmeye başlayacaktır.

4.Ödemenizi Alın

Adsense arayüzünde ayarlar kısmından banka hesabını tanımlayın ve bakiyeniz 200 tl tutarı geçtiği taktirde otomatik olarak banka hesabınıza ödemeniz gönderilecektir. Adsense Türkiye’de vergi ödemediği için fatura kesmiyor yani kazancınız vergilendirilmemiş oluyor ödemenizi aldıktan sonra gelir vergisi olarak bir kısmını ödeyebilirsiniz.

Hesabınızı ilk oluşturduğunuzda sürekli adsense hesabınızı bugün para kazandımmı diye kontrol edebilirsiniz. Acele etmeyin bu uzun bir süreç kaliteli içerik oluşturmaya sabırla devam edin. Bol kazançlar..

Paylaşın

Views
  15.758

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.865

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.