6 ay önce
6 ay önce

Google Play Harici Uygulama Yükleme

Bildiğimiz gibi bazı uygulamaları google olay üzerinden indiremediğimiz olmaktadır.Bunun sebeblerinden biriside farklı ülkeler için yayınlanan uygulamalar.Uygulamalar bazen bir ülkeye özel olarak yayınlandığında bize ulaşmaz ama tabi kide varlı yollarla ulaşmamız mümkün.

 

Bu konuyu kesinlikle ücretli uygulamaları ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz anlamına gelmesin.

Her işletimin sisteminin farklı uygulama uzantıları vardır.Android`in ise .apk  dır.

buda sonu .apk olan dosyaları android telefonuna kurabileceğiniz anlamına gelmektedir.Tabi kide her .apk yı telefonunuza kurarsanız soluğu servis de alırsınız.

 

İlk olarak yapmanız gereken dışarıdan yüklenen apkları engelleyen ayarları kapatmak.Android korsan yüklemeleri engellemek için böyle bir ayarı vardır.

Bu engeli kaldırmak ise çok basit yapmanız gerekenler sadece şunlar.

Ayarlardan > Bilinmeyen kaynakları yükle kısmına gelip buradan bu alanı işaretliyoruz.Bunu yaptığımızda artık dışarıdan apk yüklemeniz mümkün hale gelecektir. Yada güvenlik kısmının altında bu ayar bulunabilir.

Şimdi ise sadece yüklemek istediğimiz uygulamanın apk sını telefona atıp onun üstüne bir kere dokunduğumuzda direk olarak kurulum gerçekleşecektir.

 

 

Paylaşın

Views
  11.934

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.436

  Oğluma Güzel Sözler

  2.170

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.517

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.479

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.