7 ay önce
7 ay önce

Göz Şişliklerinden Nasıl Kurtulursunuz

Kadınlar göz şişliklerinden nasıl kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayırsa size sunduğumuz önerileri okumaya ne dersiniz?

Göz şişliklerinden kurtulmanın ilk şartı, öncelikle günlük yapılan ortalama 8 saatlik bir uyku olmaktadır. 8 saatlik bir uykunun yanında her gece aynı saatte uyumak da gözlerin dinlenmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca gün içerisinde belli saat aralıklarında 5 ya da 10 dakika gözleri dinlendirmekte şişliklerin oluşmasını engellemektedir.

Şişliklerin önlenmesinde diğer bir kural ise uyumadan önce günlük yapılan makyajın silinmesi olmaktadır. Bunun yanında doğal yöntemlerle gözlere sağlıklı bir etki yaratılabilmektedir. Örneğin salatalık kabuğunun göz kenarlarında belli bir süre bekletilmesi gözlerde canlılığın oluşmasını sağlamaktadır.

Bütün bunlar yapıldığında ve günlük yaşam içerisinde dengeli bir sistem oluşturulduğunda, bir daha şişliklerin görülmesi pek de kolay olmayacaktır.

Paylaşın

Views
  16.108

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.989

  Oğluma Güzel Sözler

  3.260

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.