4 ay önce
4 ay önce

Gözaltı Morlukları Neden Olur?

Gözaltı Morlukları Neden Olur?

Gözaltı morlukları çoğu kişinin sıkıntısıdır. Gözaltı morlukları birçok nedenden dolayı oluşabilir. Bunun en bilinenleri arasında uykusuzluk ve yorgunluk yer almaktadır. Bunun dışında kalıtsal özellikler de etkili rol oynamaktadır. Kemik yapısı da önemli bir etkendir. Çukur göze sahip kişilerin gözaltına düşen gölgelerinden dolayı gözaltları daha koyu bir renk alır. Aşırı derecede sigara ve alkol kullanımı da gözaltı morluklarına neden olan bir diğer etkenlerdendir.

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı morluklarının kesin bir çözümü olmamasının yanında geçici birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bir kaçı;

Başta farklı kozmetik markalarının ürettiği gözaltı kremleri yer almaktadır. Bu tarz kremler gün kurtarmaktadır.

Bunun dışında para harcamadan kendi evinizde ki salatalık ve patates gibi ürünleri gözünüzdeki morlukları gidermede kullanabilirsiniz. Salatalık ya da patatesi dilimleyip bir süre gözünüzde beklettiğinizde morlukların gittiğini göreceksiniz.

Soğuk tampon yapmakta oldukça etkili bir yöntemdir. Bir buz parçasını gözaltı morluklarına uygularsanız morlukların geçtiğini göreceksiniz.

Bunların dışında gözaltı fondötenlerini kullanmakta geçici bir çözüm olabilir.

Paylaşın

Views
  5.106

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  2.964

  Oğluma Güzel Sözler

  964

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

  547

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  403

  Oval Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.