7 ay önce
7 ay önce

Güneş Enerjisi

Güneş enerjisi temiz enerji kaynaklarından bir tanesi. Sadece belli park lambalarında, trafik işaretlemelerinde kullanmaktan öteye gidiyoruz. Artık devlet teşvikleri ile büyük güneş santralleri kurulmaya başladı. Türkiye çok büyük bir güneş potansiyeline sahipken yolun daha çok başındayız. Güneş enerjisinden elektriğin nasıl üretildiğini arama motorlarından detaylı araştırmayla elde edebilirsiniz. Almanya enerjisinin çok büyük bir kısmını güneş enerjisinden karşılarken neden bu kadar büyük yatırımlar yapılıyor ne gibi faydaları var fazla uzatmadan maddeler halinde yazmaya çalışıcam.

-Bitmeyen, temiz ve yenilenebilir bir enerji kaynağıdır.

– Dışarıya bağımlı kalmazsınız.

-Enerjinin potansiyeli çok fazladır.

– Sadece kurulum için para ödersiniz. Bakım maliyetleri neredeyse hiç yoktur.

-Kaynak tamamiyle bedavadır.

-Kurulumda karmaşık teknolojilere hiç ihtiyaç duymaz. Basittir.

-Güneşin olduğu her yerde kullanılabilir.

Sadece belli alanlara kurulum ile elektrik üretimi için değil bildiğiniz gibi yeni teknoloji otomobillerde, cep telefonları şarj aparatlarında, yeni binalara entegre biçimde kullanılabilir. Bunun yanı sıra güneş enerjisi sadece elektrik üretimi için değil ısıtma amacıyla da yaygın olarak kullanılmaktadır. Fotovoltaik Hücre (elektrik üreten güneş paneli) teknolojisi şu an bile kurulmaya değer çok karlı bir sistemde olsa panellerden alınan performanslar çok düşük durumda bu teknoloji için üniversiteler, araştırma merkezleri geliştirme çalışmalarında bulunuyor. Aynı panelle kat kat fazla elektrik üretimi sağlayabilicez çok kısa bir süre içerisinde.

Paylaşın

Views
  15.138

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.608

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.