6 ay önce
6 ay önce

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Cilt Tipinize Nazaran Günlük Bakım Önerileri

Her insanoğlunun cilt tipi farklıdır. Bazı kişilerin cildi yağlı bazılarının cildi ise kurudur. Bazı kişilerin cildi ise düzgüsel yapıdadır. Cilt tipinin genel özelliği kalıtsal olmasıdır. Annenizin cildi yağlı bir yapıda ise sizin cildinizin de yağlı olması oldukça düzgüsel bir durumdur. Cilt tipimiz için belirli bakım önerileri bulunur. Cilt tipinize bakılırsa günlük bakım önerileri uygulayarak sıhhatli, ışıl ışıl bir cilde kavuşabilirsiniz. Günlük bakım cilt sağlığı için oldukca mühim bir adımdır. Günlük nemlendirici kullanmak, yüzümüzdeki makyajı temizleden uyumamak şeklinde ufak bakım uygulamaları yardımıyla tertemiz bir cilde haiz olmanız mümkündür. Bu bakım önerilerini rasgele değil cilt tipinize uygun şekilde yapmalısınız.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı ciltlerin özelliklerine baktığımız vakit hem nefes görünebilen hem de parlak görünebilen bir yapıda olduklarını söyleyebiliriz. Yağlı ciltlerin yapısında büyük gözenekler, siyah noktalar ve sivilceler büyük yer kaplar.

Yağlı bir cilde sahipseniz birçok kişiden tavsiye almış olabilirsiniz. Bu önerilerin büyük bir kısmı ise büyük olasılıkla yanlıştır. Yağlı ciltler fazlaca kırılgan yapıya haizdir bundan dolayı bakım yapılırken fazlaca dikkatli olunması gerekir. Yağlı ciltler için en mühim hata nemli kremlerin kullanılmamasıdır. Yağlı cilde haiz kişilerde nemli krem kullanmama şeklinde bir yanıldı vardır ve bu durumda cilt lüzumlu neme kavuşamaz. Bu cildiniz için oldukça sağlıksız bir uygulamadır. Bunun için günlük nemlendirici krem kullanmalı, güneşe çıkmadan ilkin yağsız spreyle kullanmalı, sabun yerine de losyon kullanmalısınız.

 

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru bir cilde sahipseniz cildiniz nefes görünür. Aynı şekilde pullu bir cilt tipi de kuru ciltlerde meydana gelen sorunlardan birisidir. Kuru bir cilde sahipseniz en büyük eksiğiniz nemdir. Nemlendirici bakım kremlerini bu sebeple günde bir kereden fazla kullanmanız daha etkili olacaktır. Bununla beraber gece için kullanılacak kremler de oldukça etkili olacak ve cildin erken yaşlanmasını önleyecektir. Kullanacağınız nemlendirici kremin içinde C ve E vitamini olmasına itina göstermeniz de etkili olacaktır. Kuru cildinizde uygulayacağınız fondöten de oldukca önemlidir. Su bazlı bir fondöten kullanımı etkili olacaktır.

Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri

Karma ciltler en kolay bakım uygulanan cilt tiplerinden birisidir. Karma bir cilde sahipseniz talihli olduğunuz söylenebilir. Karma ciltlerde belirli bölgeler şu demek oluyor ki göz çevresi ve yanak kısmı kurudur. Yağlı olan bölgeler ise alın, burun ve çene bölgesidir. Karma ciltlere uygulanacak bakım önerilerinden birisi olarak değişik alanlarda değişik kremlerin uygulanması önemlidir. Burun, çene ve alın bölgenize yağsız kremler kullanmalı, öteki bölgelere ise nemlendirici kremler kullanmalısınız. Bu şekilde cildiniz daha sıhhatli bir görünüme kavuşacaktır. Cilt tipinize nazaran günlük bakım önerileri bu şekilde uygulanabilir. Cildiniz sizin için oldukça önemlidir ve bakımına oldukca daha çok ehemmiyet verilmesi gerekir.

Paylaşın

Views
  15.477

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.755

  Oğluma Güzel Sözler

  3.089

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.167

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.