7 ay önce
7 ay önce

Hangi Yiyecekler Boy Uzatır Diyetler ve Beslenme

Kalsiyum ve protein içerikli besinlerin boy uzamasında oldukça etkili besinler olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Genellikle boy kısalığı gibi problemleri olanların bu tür besinleri sıklıkla tüketmelerini diyetisyenler ve doktorlar önermektedirler. Boy kısalığının sadece genetik faktörlere bağlı olmadığını göz önünde bulundurursak bu tür besinleri aksatmadan almak gerekiyor.

Kalsiyum içerikli besinler genellikle süt, yoğurt ve bunlardan elde edilmiş olan peynir türleriyle alınmaktadır. Aynı zamanda kalsiyum açısından zengin bir diğer besinlere bakacak olursak bunlar sebzeler ve meyvelerdir. Baklagiller ve yeşil yapraklı sebzeler kalsiyum bakımından en zengin besinler arasında yer almaktadır.

Baklagilleri sıralayacak olursak; soya fasulyesi, soyadan elde edilen peynirler, kurutulmuş meyveler, tatlı badem, fıstık, ceviz, lahana, brokoli, sardalye ve alabalık gibi besinlerde çokça kalsiyum içermektedir. Bu besinleri diyetisyenlerden ve doktorlardan aldığınız listeye göre tüketirseniz boyunuzda önemli derecede artış olacağını görebilirsiniz. Beslenme boy uzamasında en etkili çevresel faktörler arasında sayılmaktadır fakat tek başına bir etkisi olmadığı için spor ve egzersizle desteklenmelidir.

Paylaşın

Views
  16.108

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.989

  Oğluma Güzel Sözler

  3.260

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.